Dzień Życzliwości - Wrocław 2013

Dzień Życzliwości w Mirkowie

O Królestwie Niezwykle Uprzejmych Uczniów

W Mirkowie, z którym bezpośrednio sąsiaduje Wrocław, nieprzerwanie od 1994 roku panuje Królestwo Niezwykle Uprzejmych Uczniów (KNUU), już po raz 20. uroczyście celebrując Święto Życzliwości.

Poddani Króla są przekonani, że "życzliwi żyją dłużej", a "komu obce są dobre maniery, ten nie zrobi w życiu kariery" oraz że życzliwość jest zaraźliwa. Mamy też nadzieję, że żaden naukowiec nie podejmie się próby wynalezienia na nią szczepionki.

W dzisiejszych zabieganych, nieco nerwowych czasach, w których coraz częściej komunikujemy się za pomocą telefonu, komputera czy tabletu, my chcemy w tym roku powrócić do tradycji i dlatego motywem przewodnim święta jest hasło "Życzliwi listy piszą…". Od początku miesiąca wzrok wchodzących do szkoły przyciąga wielka, czerwona, piękna skrzynia na listy, za pomocą której każdy każdemu może złożyć życzliwe życzenia, które mają cudowną moc uzdrawiania i niezwykle rażącą siłę sprawczą wywoływania uśmiechu. Warto się uśmiechać, bo "Każda radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci" (Zenta Maurina Raudive). Pocztę odbiera życzliwy listonosz i doręcza adresatom, wśród których są m.in.: Życzliwe Miasto Wrocław oraz Gmina Długołęka, sympatyczni i uprzejmi uczniowie, zaprzyjaźnione szkoły, a także Pani Grażyna Kupińska - pomysłodawczyni obchodów tego święta w naszej szkole i założycielka KNUU. Nadawcy to nie tylko uczniowie, rodzice, ale też sympatycy KNUU i Święta Życzliwości.

Przygotowania rozpoczęliśmy już dawno, ogłaszając m.in. trzy konkursy: na "Projekt okładki gazetki okolicznościowej", na "Przepis na życzliwość" oraz na graffiti komputerowe "Życzliwość w oczach dziecka". Ponadto każda z klas przygotowuje koperty wraz z życzeniami i hasłami oraz własnoręcznie wykonane znaczki pocztowe.

Jak co roku, w obecności Króla Uśmiecha VII w Sali Audiencyjnej, odbędzie się przyjęcie do Królestwa Niezwykle Uprzejmych nowych poddanych, którzy po pomyślnie zdanym egzaminie zjedzą ciasteczko uprzejmości, wypiją eliksir życzliwości oraz otrzymają klucz do ludzkich serc. Wszyscy poddani wraz z dworem obejrzą widowisko o tolerancji.

Chcecie to zobaczyć? Chcecie świętować razem z nami? Zapraszamy do nas 21 listopada na godzinę dziesiątą. Biorąc pod uwagę gabaryty sali (ma niespełna 100m2), ilość miejsc jest ograniczona.

W imieniu Króla Uśmiecha VII i całego Królestwa Niezwykle Uprzejmych Uczniów, pozdrawia:

Dwór Królewski oraz Mirkowski Życzliwek:)

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirkowie, szkola@mirkow.pl Zgłoś uwagę