Dzień Województwa Dolnośląskiego na Partynicach

W niedzielę, na wrocławskim torze wyścigów konnych czekają nas wielkie emocje. To już szesnasty dzień wyścigowy rozgrywany w tym sezonie. Zobaczymy między innymi pojedynek partynickich czempionów: Bachtanki i Jałty, które stawią czoła dwóm zwyciężczyniom legendarnej gonitwy Oaks – Kundalini (2013) i Amfitricie (2015). 


Konie tym razem zmierzą się w gonitwie o Nagrodę Konstelacji rozgrywanej pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Do walki o zwycięstwo włączą się również dwie wiceoaksistki: Nadworna (2015) i Medicina (2014) a także, trzecia w tegorocznym Oaks, Dżenita, progresująca Anna Ca oraz kolejna przedstawicielka partynickich stajni, niezwykle szybka na finiszu Amadora.

Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego wieńczy cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni rozgrywany pod patronatem DTWK Partynice. Wyselekcjonowana we wcześniejszych biegach 12-konna stawka jest wyjątkowo wyrównana i wygrać może każdy. Faworyci? Z pewnością partynicki Mankind należący do Tomasza Misiaka oraz Taurito z Czech – oba konie mają po dwa zwycięstwa. Raz, jako pierwsze mijały celownik Sympatia i Netto, niestrudzony Zucchero był czterokrotnie trzeci, Le Grand dwa razy drugi, Inferna raz.

Równie liczna stawka koni powalczy w milerskiej Nagrodzie Przewodniczącej Sejmiku Dolnośląskiego. W roli faworytki wystąpi partynicka Uczitelka Tanca, która trzykrotnie zwyciężała na Służewcu i raz, o nos, przegrała na stołecznym torze poza grupową Nagrodę Przedświta. Przed trudnym zadaniem staje Singapur, ubiegłoroczny zwycięzca partynickiej mili, który poniesie najwyższą wagę w polu – 62 kg. Drugi przed rokiem Hurricane Seven przegrał wówczas tylko o pół długości, tym razem jednak różnica wagi może przemawiać na jego korzyść. Do walki o czołowe lokaty powinna włączyć się szybka, partynicka Tea.

W płotowej Nagrodzie Chyszowa pobiegnie m.in. Barbarosa z Czech, któremu partynicki tor wyraźnie odpowiada – odniósł tutaj dwa zwycięstwa. Był również trzeci w tegorocznej Wielkiej Partynickiej. Wygraną gonitwę z płotami ma na koncie Baza. Skokowe umiejętności wielokrotnie potwierdzały także: Sopran Best i Rimigliano, chociaż częściej w gonitwach z przeszkodami.

Mityng otworzą i zakończą dwuletnie konie pełnej krwi angielskiej, a program przedostatniej wyścigowej niedzieli na Partynicach uzupełniają dwie ciekawe gonitwy z udziałem trzyletnich koni arabskich czystej krwi.

Oprócz wyścigów w niedzielę czeka nas cała masa dodatkowych atrakcji. Zobaczymy między innymi pokazy psów, występy orkiestry policyjnej czy sprzęt ratunkowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz straży pożarnej.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 18 października, o godzinie 12:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2. Wstęp wolny!

Zgłoś uwagę