Dzień prezydencki na Partynicach

Przed nami wielkie święto wyścigów konnych i miasta Wrocławia – Dzień Prezydencki. Międzynarodowa impreza z pulą nagród przekraczającą 170 000 zł zgromadzi jeźdźców oraz konie z kraju i zagranicy.


Pojawią się gwiazdy światowego formatu – Adrian Nicholls oraz Tadhg O’Shea. Nicholls jest czołowym dżokejem na Wyspach Brytyjskich oraz zwycięzcą wielu prestiżowych gonitw w Europie. Wygrał m.in. Prix Maurice De Gheest i Betfred Sprint Cup zaliczane do najwyższej światowej kategorii G1. Tadhg O'Shea, to z kolei dwukrotny czempion młodych jeźdźców wyścigowych w Irlandii. W ostatnich sezonach czołowy jeździec w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie czterokrotnie zdobywał tytuł czempiona dżokejów.  

W trakcie Dnia Prezydenckiego w sumie rozegranych zostanie siedem gonitw w tym dwie z przeszkodami na dystansie odpowiednio 4000 i 3600 metrów a także gonitwa płotowa na 3200 m. Do walki o Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia z pula nagród 87 500 zł. stanie doborowa stawka koni z Czech, Niemiec i Polski. Wśród nich jej ubiegłoroczny zdobywca – Silvaner a także znana wrocławianom True Girl oraz sensacyjna triumfatorka tegorocznej Nagrody Golejewka - Medicina.

Nie mniejsza dawka emocji zapowiada się w Nagrodzie Prezydenta Miasta Sopotu. Do przeszkodowej próby na dystansie 4000 m zgłoszono 12 koni, wśród których trudno doszukać się słabeusza. Czeskie barwy reprezentuje piątka uczestników zaprawionych w przeszkodowych bojach. Sztorm drogę do Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Totalizatora Sportowego rozpoczął od wygrania Nagrody Otwarcia Sezonu. Ogromne doświadczenie w gonitwach z przeszkodami mają Regine (19 startów) 

i Bugaboo (12 startów), a Delight My Fire w jednym z wygranych stipli pokonała Sztorma. Zagranicznym rywalom nie ustępują przedstawiciele polskich stajni, choć może im zabraknąć doświadczenia.

W niedzielę na Partynicach poza wyścigami odbędzie się także zbiórka pieniędzy dla kliniki Przylądek Nadziei organizowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Alicji Chybickiej. Będzie można również oddać krew w mobilnym centrum krwiodawstwa. Zjadą także wystawcy z Wrocławskiego Bazaru Smakosza, którzy zaprezentują smaczne, naturalne, a przede wszystkim zdrowe produkty. Specjalnie na Dzień Prezydencki wrocławski tor na Partynicach wspólnie z Zielonym Centrum przygotował strefę chill-out. Na piaskowym czworoboku powstanie ukwiecona plaża z leżakami.  

Tradycyjnie już nie zabraknie przejażdżek na kucykach, spotkań z Damarem – filmowym koniem Bohuna z Ogniem i Mieczem. Aby dostać się w niedziele na wrocławski hipodrom wrocławianie będą mogli skorzystać z darmowych autobusów oznaczonych napisem Wyścigi Konne na wyświetlaczu. Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 7 czerwca, na godzinę 14:15. Wstęp wolny!

Zgłoś uwagę