Dzień Portu Lotniczego na Partynicach

Już w niedzielę, 25 września, siedem gonitw i Dzień Portu Lotniczego na Partynicach. Emocje dnia wyścigowego wzbogacą atrakcje przygotowane przez wrocławskie lotnisko. Będą konkursy z nagrodami, służby lotniskowe odkryją tajniki swojej pracy, a biura podróży zaproszą nad morza południowe. Wstęp wolny.


25 września na torze wyścigów konnych na Partynicach zaplanowano siedem gonitw, a o dodatkowe atrakcje zadba wrocławskie lotnisko.

– Na Partynicach można połączyć emocje sportowe z dobrą zabawą w atmosferze rodzinnego pikniku. Dlatego wizyta na naszym torze to zawsze dobry sposób na udane spędzenie niedzieli, a w najbliższy dzień wyścigowy atrakcji dla całych rodzin będzie wyjątkowo dużo – mówi Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.

Co będzie się działo w ramach Dnia Portu Lotniczego Wrocław na Partynicach? Zaplanowano mnóstwo gier i zabaw – do wygrania są nagrody ufundowane przez Port Lotniczy Wrocław i Tor Wyścigów Konnych Partynice. Konkursy przygotowały również biura podróży, które przy okazji zaprezentują swoją ofertę.

– Podróżni otrzymają pełny przegląd kierunków południowych, w tym najbardziej lubianych przez pasażerów wrocławskiego lotniska, jak Alicante, Kreta, Malaga, Lanzarote czy Teneryfa. Kurorty śródziemnomorskie i Wyspy Kanaryjskie to miejsca, gdzie można wypoczywać przez cały rok – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.      

Na Partynicach będzie można poznać tajniki pracy i sprzętu używanego przez służby lotniskowe, m.in. straż graniczną, policję i służbę celną. Z bliska obejrzymy na przykład najnowocześniejszy, imponujący wóz lotniskowej straży pożarnej – Felix. Ma prawie 50-ton masy, a przyspiesza od 0 do 80 km/h w czasie poniżej 20 sekund i może się rozpędzić nawet do 135 km/h. W niedzielę strażacy przeprowadzą również zbiórkę pieniędzy na leczenie swojego chorego kolegi - strażaka.

W niedzielę zaprezentują się też antyterroryści, będzie pokaz umiejętności psa straży granicznej, a szczególną atrakcją będą motocykliści, którzy pojawią się na Partynicach na różnych legendarnych maszynach.

Zgłoś uwagę