Zobacz, jak tancerze WrocLove świętują Dzień Pokoju

21 września tysiące ludzi z ponad 150 miast w ponad 50 krajach wezmą udział w prawdopodobnie największym na świecie tego typu wydarzeniu. Zatańczą bowiem specjalną, taką samą, choreografię brazylijskiego tańca zouk (czyt. zuk). W ramach przygotowań grupy na całym świecie, w tym także wrocławska WrocLove, trenowały ponad miesiąc, by nauczyć się specjalnego układu. 

  • zouk we Wrocławiu

    21 września, Dworzec Wrocław Główny


Wydarzenie organizowane jest non profit już trzeci raz przez International Zouk Flash Mob i każdego roku przybywa uczestników. Podczas bieżącej edycji IZFM pracuje w partnerstwie Peace One Day – organizacji non profit, chcącej ustanowić 21 września dniem zawieszenia broni i zaprzestania przemocy na całym świecie.

Brazylijski zouk jest relatywnie nowym stylem tanecznym, okrzykniętym na świecie jako „dance of love” – taniec miłości. Tańczony jest nie tylko do tradycyjnej muzyki zouk, lecz także do hip hopu, popu, reggaetónu czy nawet arabskich piosenek. Jest to tylko jeden z wielu powodów dzięki, którym zyskuje on coraz większą popularność wśród ludzi z różnych środowisk, niezależnie od wieku. Ze względu na swój globalny charakter taniec ten doskonale nadaje się do uczczenia Międzynarodowego Dnia Pokoju. 

Na całym świecie, w każdym uczestniczącym mieście, wyznaczeni są koordynatorzy (większość z nich to instruktorzy tańca), którzy przygotowują całe wydarzenie i uczą specjalnej choreografii. We Wrocławiu podjęła się tego instruktorka Julia Utig.    

21 września, niedziela, ok. godz 18.00, Dworzec Wrocław Główny.

 Informacje o wydarzeniu na FB.

Zobacz, jak tańczono zouka na całym świecie w ubiegłym roku:

 

mw

Zgłoś uwagę