Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

Wielki festyn na zakończenie Miesiąca Rodziny


22 czerwca w godz. 13.00-18.00 na Wyspie Słodowej trwać będzie impreza z okazji Dnia Ojca. W programie znajdą się występy na scenie: muzyczne, taneczne, teatralne, pokazy sztuk walki. Poza sceną także nie będzie nudno. Przygotowane zostaną liczne stoiska, animacje i warsztaty. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Najbliższa niedziela będzie dniem sportu, nauki i zabawy na wielkim festynie rodzinnym, wieńczącym tegoroczny Miesiąc Rodziny. Impreza ma charakter integracyjny i wielopokoleniowy, każdy, niezależnie od wieku, może znaleźć na niej coś dla siebie. W zeszłym roku wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy liczą na to, że tym razem będzie podobnie i zalecają – ze względu na liczne atrakcje ruchowe – założenie stroju sportowego.

 

Na scenie

Będzie można obejrzeć instrumentalny występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 73, po nim zaś przyjdzie czas na wspólną naukę tańców.

Następnie Wrocławski Teatr Lalek wjedzie ze swoim Bajkobusem, a później Wrocławska Akademia Tai-Chi zaprezentuje pokaz sztuk walki. Akademia Tańca Esens zaprosi natomiast do wspólnej zabawy z zumbą.

Na koniec pikniku (ok. godz. 17.30) zaplanowano występ młodego zespołu Kwagga, którego muzyka łączy elementy jazzu, funku, rocka i soulu.

 

Poza sceną

W trakcie występów scenicznych będzie można skorzystać z propozycji gier terenowych, logicznych, animacji, warsztatów ruchowych i plastycznych. Wyznaczona zostanie strefa laser tag oraz minigolfa.

Humanitarium przygotuje pokazy doświadczeń, odbędą się także warsztaty budowania robotów. Dla dorosłych – strefa edukacyjna, w której będzie można zaczerpnąć porad zdrowotnych, socjalnych i rodzinnych.

Zaplanowanych jest również wiele konkursów z nagrodami, malowanie twarzy czy dmuchańce.

Wszyscy ojcowie będą mogli skorzystać z treningu ogólnorozwojowego z użyciem kijków do nordic walking. Natomiast mamom zostanie zaproponowany makijaż przy stoiku kosmetycznym i wskazówki stylistyczne.

Godzinowy program festynu na załączonych plakatach. Informacje także na stronie oraz  na Fb.

 

MaWi

Zgłoś uwagę