Dzięki tym aplikacjom unikniesz mandatu

Mapa, przewodnik po atrakcjach turystycznych, kompas i lista hoteli - wyjeżdżając na wakacje trzeba pomyśleć o wszystkim

moneyNa szczęście są aplikacje, które usprawnią każdą podróż. Dzięki tym programom unikniesz mandatów za brak zapasowych żarówek w samochodzie, nie przepłacisz za hotel i uchronisz się przed zatruciem pokarmowym.
Te aplikacje zadbają o bezpieczeństwo i... stan portfela

Going Abroad (Wyjazd za granicę)

To aplikacja przygotowana specjalnie na sezon wakacyjny przez Komisję Europejską. Dzięki niej łatwiej będzie przygotować się do podróży samochodem po krajach UE i uniknąć - często bardzo kosztownych - mandatów. Nie wiesz, jak szybko można jechać na austriackich autostradach lub czy rowerzysta w Czechach potrzebuje kasku? Program zna odpowiedzi na te i wiele innych drogowych pytań. - Niejeden kierowca nie zdaje sobie sprawy, że pewne przepisy i znaki drogowe nie są jednakowe w całej UE. Aplikacja Going Abroad to wygodne i przyjazne dla użytkownika źródło informacji, minimalizujące ryzyko błędu - przekonywał na prezentacji programu Siim Kallas, wiceprzewodniczący Komisji odpowiedzialny za politykę transportu
Aplikacja jest dostępna w 22 językach dla iPhone'ów i iPadów, a także smartfonów działających na systemie Google Android i Windows Phone.

iPolak

To aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych dla wszystkich wyjeżdżających. Ułatwia dotarcie i kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi - wskazuje na mapie drogę do najbliższej z nich. Można w niej znaleźć także aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez ministerstwo, porady, jak zadbać o własne bezpieczeństwo lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów. Aplikację można pobrać zarówno z AppStore, jak i Google Play. Działa również w wersji offline, ale do ściągnięcia najnowszych aktualizacji i ostrzeżeń trzeba skorzystać z internetu. iPolak jest mobilną wersją książkowego poradnika Polak za granicą, wydawanego przez MSZ od 1996 roku.

Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę