„Dzieci dla Klimatu” po raz kolejny

Uczniowie z siedmiu wrocławskich szkół biorą udział w kolejnej edycji programu „Dzieci dla Klimatu”.

  • Dzieci dla Klimatu - inauguracja kolejnej edycji programu

    Dzieci dla Klimatu - inauguracja kolejnej edycji programu

  • Dzieci dla Klimatu - inauguracja kolejnej edycji programu

    Dzieci dla Klimatu - inauguracja kolejnej edycji programu


Kolejna edycja projektu „Dzieci dla Klimatu” miała swoją inaugurację w europejski dzień bez samochodu. – W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę uczniom na zrównoważoną mobilność, dlatego na rozpoczęcie projektu wybraliśmy właśnie ten dzień – mówi Ewa Macała z Wydziału Środowiska i Rolnictwa wrocławskiego magistratu, koordynatorka projektu.

Projekt „Dzieci dla Klimatu” będzie w tym roku szkolnym trwał do maja. Uczniowie w konkursach, zajęciach w szkole i w ramach prac domowych będą uczyli się jak mądrze korzystać z różnych środków transportu. Program edukacyjny jest skierowany dla uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych (klasy I-III i IV-VI).

Partnerem programu „Dzieci dla Klimatu” jest organizacja Climate-KIC, która działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, ograniczania zużywania energii i surowców, przeciwdziałania zmianom klimatu oraz szeroko pojętej transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej oraz firma Biosystem S.A., która wspiera program przez pomoc w zbiórce zużytych baterii.Zgłoś uwagę