Dworce wokół Wrocławia idą do remontu

Kąty Wrocławskie, Malczyce i Smolec. Te trzy dworce w aglomeracji wrocławskiej idą do remontu. PKP S.A. podpisała już umowy na projekty przebudowy.

  • Dworzec Kąty Wrocławskie zostanie przebudowany (fot. Wikipedia, Petr Štefek CC)


Poza nimi na Dolnym Śląsku PKP przebuduje również stację Wałbrzych Główny, Boguszów Gorce, Bolesławiec, Imbramowice i Szklarska Poręba Górna. Wszystkie zostaną poddane gruntownej przebudowie. W budynkach znajdą się biura obsługi klienta, pomieszczenia przewoźników, przestrzenie publiczne oraz pomieszczenia biurowe. Inwestycje obejmą m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Koło obiektów pojawią się także miejsca postojowe dla samochodów i stojaki na rowery. 

Dworce zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób z niepełnosprawnościami. W budynkach pojawią się ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice multisensoryczne. Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowane zostaną również toalety. 

Termin zakończenia projektowania to przełom lat 2018 i 2019. Usługę zrealizuje An Archi Group Sp. z o.o. Ze względu na zabytkowy charakter niektórych obiektów prace projektowe prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem. 

Zgłoś uwagę