Dwa nowe przejścia dla pieszych w centrum

Na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Białoskórniczej oraz przy ul. Grodzkiej powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych. ZDiUM rozstrzygnął właśnie przetarg. 

  • Orientacyjne usytuowanie przejścia przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Białoskórniczej.


Ulice w rejonie przyszłych przejść muszą zostać częściowo przebudowane. – Oba te zadania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu pieszych. Dotyczy to zwłaszcza zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczej, św. Mikołaja, gdzie nowe przejście, poprowadzone przez znajdującą się tam wysepkę, umożliwi bezpieczne dotarcie do przystanku tramwajowego od strony ul. św. Mikołaja. Jest to o tyle istotne, że zaobserwowano częste, grożące wypadkiem przypadki przechodzenia przez jezdnię w tym miejscu – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Mieszkańcy zainteresowani losem brzozy, która rośnie na wysepce pomiędzy ulicami, mogą spać spokojnie. Drzewo zostanie na swoim miejscu.  – Nawierzchnia dookoła niej została zaprojektowana i będzie wykonana tak, żeby nie naruszyć systemu korzeniowego – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Drugie przejście zostanie wyznaczone na ul. Grodzkiej w pobliżu mostu Uniwersyteckiego.

ZDiUM własnie rozstrzygnał przetarg na te dwie inwestycje. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Rotomat, wyceniając prace łącznie na około 700 tysięcy złotych. Termin wykonania pierwszego zadania minie po 4,5 miesiącach od podpisania umowy, drugie ma być gotowe w 3,5 miesiąca. Zgłoś uwagę