Dwa nowe przejścia dla pieszych w centrum

Na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Białoskórniczej oraz przy ul. Grodzkiej. W centrum Wrocławia powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych. ZDiUM do 19 lutego czeka na oferty w przetargu. 

  • Orientacyjne usytuowanie przejścia przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Białoskórniczej.


Ulice w rejonie przyszłych przejść muszą zostać częściowo przebudowane. Na inwestycje został ogłoszony przetarg. – Oba te zadania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu pieszych. Dotyczy to zwłaszcza zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczej, św. Mikołaja, gdzie nowe przejście, poprowadzone przez znajdującą się tam wysepkę, umożliwi bezpieczne dotarcie do przystanku tramwajowego od strony ul. św. Mikołaja. Jest to o tyle istotne, że zaobserwowano częste, grożące wypadkiem przypadki przechodzenia przez jezdnię w tym miejscu – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Mieszkańcy zainteresowani losem brzozy, która rośnie na wysepce pomiędzy ulicami, mogą spać spokojnie. Drzewo ostanie na swoim miejscu.

 – Nawierzchnia dookoła niej została zaprojektowana i będzie wykonana tak, żeby nie naruszyć systemu korzeniowego – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Drugie przejście zostanie wyznaczone na ul. Grodzkiej w pobliżu mostu Uniwersyteckiego. Spółka na oferty wykonawców czeka do 19 lutego. 

Zgłoś uwagę