Dużo zmian w komunikacji od 2 września [LISTA]

Powrót szkolnych rozkładów jazdy, zmiany nazw przystanków, autobusy na nowym fragmencie ul. Wojanowskiej, otwarcie pętli na Zwycięskiej oraz dodatkowy przystanek na trasie linii 108 i 246. Takie zmiany w komunikacji wejdą w życie od 2 września.


Nowy rok szkolny rozpoczyna się 4 września, w związku z tym szkolne rozkłady jazdy będą obowiązywały w komunikacji miejskiej od weekendu 2 września 2017 r. Oznacza to większą częstotliwość kursowania.

W sobotę zmienia się również statusy przystanków, z których rzadko korzystają pasażerowie. Chodzi o przystanki „Bardzka – Cmentarz” i „Bukowskiego”.

Czytaj więcej: Zmiana statusu przystanków przy Bardzkiej i Al. Piastów

Ponad dwadzieścia innych przystanków zmieni swoje nazwy. Zostaną ujednolicone, co powinno poprawić czytelność nazw wyświetlanych na tramwajach i autobusach.

Czytaj więcej: Lista przystanków, które zmienią nazwy

Sprawdź schematy komunikacji zbiorowej.

Autobus 127

2 września ma zostać oddana do ruchu też nowa pętla autobusowa na ul. Zwycięskiej. Dojadą do niej autobusy linii 127. Autobusy linii 127 będą kursowały w relacji Kozanów – Zwycięska w obu kierunkach przez ulicę Ślężną, Wyścigową, Wojszycką, Ołtaszyńską, Rondo św. Ojca Pio i ulicę Zwycięską do nowej pętli.


Czytaj więcej: Linia 127 przedłużona do nowej pętli przy ul. Zwycięskiej

Autobus 102

1 września otwarto ulice Wojanowską i Fieldorfa. Od 2 września pojadą tam również autobusy.

Autobusy linii 102 zostaną przedłużone od ulicy Wojanowskiej przez ulicę Fieldorfa, obok Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka, ulicę Kosmonautów do pętli przy skrzyżowaniu ulicy Kosmonautów z ulicą Grabową.

 

Kursy nocne linii 243 zostaną w obu kierunkach przedłużone od pętli Pilczyce przez ulicę Kosmonautów, Fieldorfa, Wojanowską, Starogajową, Jeleniogórską i Średzką do pętli w Leśnicy zapewniając obsługę komunikacyjną Osiedla Stabłowice, które dotychczas nie było obsługiwane w porze nocnej.

 

Czytaj więcej: Zmiana obsługi komunikacyjnej osiedla przy ulicy Wojanowskiej

Linie 108 i 246

Ostatnią zmianą w tym terminie jest uruchomienie dodatkowego przystanku na trasie przejazdu autobusów linii 108 i 246 na ul. Kominiarskiej. Przystanek „Lawendowa” zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Kominiarskiej z ulicą Lawendową.

Przystanek „Lawendowa” ma status przystanku „na żądanie” dla wszystkich linii autobusowych.


Zgłoś uwagę