Duża przecena akcji na GPW

Co się stało?

moneyNajwiększe spółki tracą dziś ponad 2 procent. Inwestorzy z GPW nadrabiają dziś zaległości po wczorajszym dniu wolnym. Do przeceny cały czas przyczynia się kwestia OFE oraz informacje ze USA.

Pierwsza sesja na polskim rynku akcji rozpoczęła się przeceną wszystkich głównych indeksów. WIG20 traci ponad 2 procent. Nieco mniej spadają wskaźniki małych i średnich spółek. Przecena jest poniekąd skutkiem przeceny obecnej na rynkach wczoraj. Indeks S&P500 zakończył poniedziałkową sesję pod kreską, po gorszym od oczekiwań odczycie indeksu ISM z tamtejszej gospodarki.

Dziś na ryku pojawiły się informacje także ze Stanów Zjednoczonych. W Senacie tego kraju zatwierdzono kandydaturę Janet Yellen na stanowisko szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Przecena na GPW jest nadal wywołana niepokojami związanymi z OFE.

Informacja z USA wpłynęła raczej neutralnie na rynki w Europie. DAX i CAC znajdują się blisko poziomu wczorajszego zamknięcia. Około 0,2 procent traci indeks CAC. Przed chwilą poznaliśmy dane z niemieckiej gospodarki. Stopa bezrobocia wyniosła 6,9 procent. Wynik jest zgodny z oczekiwaniami. Dziś opublikowana zostanie również inflacja producencka ze strefy euro za listopad. Informacja ta nie wpłynie jednak znacznie na rynek. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę