Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Drugi przetarg na renowację Stadionu Olimpijskiego

Przygotowania do World Games 2017


Spółka Wrocławskie Inwestycje rozpoczęła ponowne postępowanie przetargowe na przygotowanie infrastruktury sportowej w związku z World Games – renowację Stadionu Olimpijskiego. Jedyna oferta złożona przetargu unieważnionym w marcu była zbyt droga. Jak będzie teraz?

 

Zaprojektuj i buduj

Ogłaszany przetarg, podobnie jak poprzedni przewiduje, że realizacja będzie przeprowadzona w formule "zaprojektuj i buduj". Do początku 2015 roku ma zostać wykonany projekt, który przez kolejne dwa lata powinien zostać zrealizowany. Zabytkowy obiekt ma być przy okazji dostosowany do obowiązujących współcześnie wymogów. Przypomnijmy, że na widowni krzesełka powinny zastąpić drewniane ławki. Miejsc ma być minimum 11 tys., ale liczba może być wyższa, ostatecznie ustali to projektant, który musi uwzględnić wszystkie postawione warunki. Jednym z ważniejszym jest poprawa widoczność. Ponadto prace obejmują także montaż nowego oświetlenia, odnowienie stolarki w całym obiekcie, renowację elewacji, budowę częściowego zadaszenia nad trybunami. Musi zostać wybudowana też nowa instalacja wodno-kanalizacyjna.

W pierwszym, ogłoszonym na początku roku, przetargu zgłosiło się konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowlane INTER- SYSTEM S.A., ISB BUDOWNICTWO Sp. z o. o., NEXUS NOWE TECHNOLOGIE S.A. i Biuro Ochrony „RANGER” Sp. z o. o. Firmy swoją ofertę wyceniły na ponad 144 mln zł, jednak zamawiający przeznaczył na inwestycję ok. 70 mln zł, więc trzeba było postępowanie unieważnić.

Czy nie grozi nam powtórka tego zdarzenia? – Zmodyfikowaliśmy nieco zamówienie, zmniejszyliśmy je np. o mniej istotne remonty niektórych pomieszczeń. Najważniejszy jest sam obiekt sportowy, więc liczymy na zainteresowanie wykonawców – mówi rzecznik WI Marek Szempliński.

ramZgłoś uwagę