Drugi numer gazety „Pryvit.pl” dla Ukraińców we Wrocławiu

„Pryvit.pl” to bezpłatny kwartalnik, dodatek do lokalnej Gazety Wyborczej. Kwartalnik w języku ukraińskim, skierowany jest do Ukraińców mieszkających we Wrocławiu. Według szacunkowych danych w naszym mieście może mieszkać nawet do stu tysięcy imigrantów z Ukrainy. 


Czy emigracja jest zdradą własnego kraju? –  to jeden z tematów najnowszego numeru kwartalnika. Przeczytają też m.in. o Strategii Dialogu Międzykulturowego, którą przyjął Wrocław, zobowiązując się do walki z przejawami ksenofobii i rasizmu w mieście. Redakcja radzi też, czym kierować się przy wyborze szkoły policealnej. Informuje o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych i zmianach w komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

„Pryvit.pl” porusza również najważniejszą dla Ukraińców kwestię, jaką są problemy z legalizacją pobytu i pracy.

Teksty do "Pryvit.pl" piszą ukraińscy i polscy dziennikarze. Swoimi doświadczeniami dzielą się także sami emigranci. Kwartalnik można znaleźć m.in. w Fundacji Ukraina, kinach, restauracjach, na uczelniach i w cerkwi oraz na Facebooku i na nowej stronie Pryvit.pl, której treści można czytać po polsku i po ukraińsku. Listę wszystkich miejsc, w których dostępny jest „Pryvit.pl”, można znaleźć tutaj.

Zgłoś uwagę