Druga edycja rzutów przez Odrę

W sobotę odbędzie się druga edycja „Rzutu przez Odrę”. Wystartują m. in. polscy mistrzowie świata i Europy: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Piotr Małachowski. Rzut dyskiem rozpocznie się o godzinie 14, a rywalizacja młociarzy o 15.30.

  • fot. archiwum

  • fot. archiwum

  • fot. archiwum


Tym razem miejscem rozgrywania zawodów będą wały przy mostach Chrobrego. Szerokość Odry nie przekracza w tym miejscu 40 metrów. Kibice będą mieli szansę zdobyć autografy i wspólne zdjęcia z zawodnikami. A będzie kogo oglądać. W rzucie dyskiem panów pojawią się: wicemistrz olimpijski z Pekinu 208 i mistrz Europy z 2010 roku Piotr Małachowski, Robert Urbanek, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy, Estończyk Gerd Kanter, prawdziwy kolekcjoner medali, a najważniejsze z nich to złoto igrzysk w Pekinie (2008) i mistrzostw świata w Osace (2007). Stawkę uzupełni drugi zawodnik Śląska Wojciech Praczyk.

Podobnie mocną obsadę będzie miała rywalizacja w rzucie młotem. Wśród pań zobaczymy naszą gwiazdę, rekordzistkę i mistrzynię świata i Europy Anitę Włodarczyk do dalekich rzutów mobilizować będzie wicemistrzyni Europy Słowaczka Martina Hrasznova, oraz Joanna Fiodorow, która wygrała ubiegłoroczną imprezę.  

Pasjonująco zapowiada się pojedynek w rywalizacji młociarzy. Mistrz świata z 2013 roku Paweł Fajdek po raz kolejny będzie rywalizować z aktualnym mistrzem olimpijskim Krisztianem Parsem. Stawkę uzupełni Wojciech Nowicki i młody Arkadiusz Rogowski.

W rzucie dyskiem pań niezniszczalną Joannę Wiśniewską będą chciały pokonać młodsze o pokolenie Karolina Makul, Katarzyna Moś i Daria Zabawska.

W piątek, 26 czerwca, Małachowski i Włodarczyk wezmą udział w campie lekkoatletycznym organizowanym przez Fundację Kamili Skolimowskiej. Od 14 w hali wielofunkcyjnej AWF na Stadionie Olimpijskim te dwie gwizdy polskiej lekkoatletyki poprowadzą zajęcia dla ponad 300 uczniów z dolnośląskich szkół.

Zgłoś uwagę