Święto plonów w rytmach disco

Organizatorzy gminnych dożynek przygotowali dla mieszkańców liczne konkursy z nagrodami. Sołectwa powalczą m.in. w drużynowym turnieju wsi, a także w kulinarnym plebiscycie na najlepsze pierogi, które będą miały szansę stać się wizytówką całej gminy. Na scenie zagrają Dwa Plus Jeden oraz Classic.

  • Dożynki w gminie Długołęka

    fot. www.dodr.pl

  • Na dożynkowej imprezie wystąpi zespół Classic

    Na dożynkowej imprezie wystąpi zespół Classic


Święto plonów w gminie Długołęka organizowane jest co roku w innej miejscowości. – Mamy się czym chwalić, ponieważ nasza gmina to aż 41 miejscowości. Dożynki to dobra okazja, żeby pokazać niepowtarzalny klimat każdej z nich – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek.

W tym roku gospodarzem dożynek będą Pruszowice. Impreza rozpocznie się 31 sierpnia na placu przy ul. Stawowej o godz. 12.45 tradycyjnym korowodem z wieńcami oraz uroczystą mszą świętą polową pod przewodnictwem arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego.

Na scenie nie zabraknie akcentów ludowych. Dobrą zabawę zapewnią kapele Gieni Dudki z Nadolic Wielkich oraz zespół Lejwoda z Pasikurowic. Gwiazdami tegorocznych dożynek będą zespoły Dwa Plus Jeden oraz Classic. Wśród atrakcji nie zabraknie kącika dla maluchów, licznych stoisk ze swojskim jedzeniem oraz wystawy zwierząt hodowlanych, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Impreza zakończy się zabawą taneczną z zespołem Celebrate oraz pokazem sztucznych ogni.

Podczas dożynek zmianie ulegnie organizacja ruchu. Dojazd na imprezę będzie możliwy od strony Domaszczyna. Na miejsce można również dojechać ciuchcią, która będzie kursować na trasie Szczodre – Domaszczyn – Pruszowice.

MaWi/mat. prasowe

Zgłoś uwagę