Dowód osobisty: przyjmowanie wniosków, wydawanie dokumentów czasowo wstrzymane

Od 5 listopada czasowo nie będzie możliwe przyjmowanie wniosków o wydanie dowodu osobistego oraz wydawanie oczekujących na odbiór, gotowych dowodów. Ma to związek z koniecznością bezpiecznego wdrożenia rozwiązań, dzięki którym będzie możliwe wydawanie dowodu zawierającego odciski palców. Przerwa techniczna potrwa do 8 listopada.  


Czasowe wstrzymanie przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego i wydawania gotowych dowodów będzie miało miejsce od piątku, 5 listopada, od godziny 12.00. Przerwa jest spowodowana koniecznością bezpiecznego wdrożenia z dniem 7 listopada rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców. Obsługa klienta w zakresie dowodów osobistych zostanie przywrócona 8 listopada o godzinie 8.00. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze z zakresu spraw meldunkowych.

Urząd czynny w sobotę, 6 listopada

W najbliższą sobotę, 6 listopada, czynne będzie Centrum Obsługi Mieszkańca przy ul. Zapolskiej. W godzinach od 8.00 do 13.00 mieszkańcy załatwią sprawy z zakresu rejestracji pojazdów oraz praw jazdy.

W związku ze wspomnianą koniecznością wdrożenia nowych rozwiązań technicznych i planowanym przez KPRM zablokowaniem Systemu Rejestrów Państwowych, 6 listopada obsługa spraw z zakresu dowodów osobistych oraz spraw meldunkowych nie będzie możliwa.Zgłoś uwagę