Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Hip-hip Urry!- October Children w Donostii

Pierwsza edycja Hip-hip Urry!- October Children rozpocznie się w Donostii w październiku. To wydarzenie ma zachęcić całe rodziny do korzystania z kulturalnej oferty.


Pierwsza edycja Hip-hip Urry!- October Children rozpocznie się w Donostii w październiku. To wydarzenie, organizowane także w innych europejskich miastach, zachęca całe rodziny do korzystania z kulturalnej oferty.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 14 lat i ich rodzin. Od października w każdy weekend będzie można skorzystać z bezpłatnych  zajęć kulturalnych.  Hip-Hip Urry!-OctoberChildren został wybrany przez Komisję Europejską spośród ponad 450 propozycji. Donostia będzie pierwszym baskijskim miastem, w którym rozpocznie się program. Koordynować go będzie Ikertze, stowarzyszenie kulturalne z trzydziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów edukacyjnych. Donostia odpowiadać będzie za europejski wymiar October Children. Projekt organizowany jest także w Drenthe (Holandia) i w Berlinie (Niemcy).

Hip-Hip Urry!-OctoberChildren ma zachęcić całe rodziny do korzystania z kultury a także promować współpracę i wymianę kulturalną z innymi miastami europejskimi, jak również profesjonalną i artystyczną współpracę między organizacjami kulturalnymi, instytucjami i osobami prywatnymi przede wszystkim poprzez koordynację oferty kulturalnej w San Sebastian i w regionie.

Więcej na http://www.donostiasansebastian2016.euZgłoś uwagę