Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Dom Kultury +

Równo 22 tys. złotych ma do rozdysponowania Biuro Festiwalowe Impart 2016 na małe, lokalne projekty kulturalne.


Równo 22 tys. złotych ma do rozdysponowania Biuro Festiwalowe Impart 2016 na małe, lokalne projekty kulturalne. Na czym polega Dom Kultury + można dowiedzieć się podczas spotkań w najbliższy czwartek i piątek.

Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne to program, w którym za pieniądze od Narodowego Centrum Kultury, zwykli mieszkańcy mogą zrealizować swoje pomysły na wydarzenia kulturalne. We Wrocławiu program koordynuje Biuro Festiwalowe Impart 2016 i to ono przyjmuje wnioski od mieszkańców.

- Budżet jest nieduży, ale to program pilotażowy, jeśli uda się jego pierwsza edycja, jest szansa, że w przyszłym roku będą do rozdysponowania większe pieniądze – tłumaczy Roland Zarzycki z Biura Festiwalowego Impart 2016.

W tej edycji na pieniądze może liczyć od 3 do 7 pomysłów. – Nie potrzeba wypełniać skomplikowanych wniosków, czy formularzy. Wystarczy dobry pomysł – zapewnia Roland Zarzycki.

Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych dla zgłaszanych projektów, choć wszystkie muszą być związane z kulturą. Można więc złożyć wniosek np. na organizację spotkania poświęconego poezji, realizację muralu, piknik muzyczny. Dzięki projektowi mieszkańcy mają szansę stworzyć coś wspólnie w miejscu, w którym mieszkają.

Na pomysły w Biurze Festiwalowym czekają do 10 czerwca, a zainteresowani w tym tygodniu mogą wybrać się na spotkania informacyjne. W czwartek 6 czerwca o godz. 17 będzie można poznać szczegóły Domu Kultury + w InfoPunkcie Łokietka 5, a w piątek, też o godz. 17 w Muzeum Współczesnym Wrocław przy pl. Strzegomskim 2a.Zgłoś uwagę