Dolnośląskie Gryfy dla wrocławskich firm

Dziewięć statuetek nagród „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” wręczono w poniedziałek, 26 października 2015 r., podczas Wielkiej Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

  • Dolnośląskie Gryfy 2015

    Dolnośląskie Gryfy 2015, źródło: Zachodnia Izba Gospodarcza


Na tegoroczną, XII edycję konkursu, nadesłano rekordową liczbę ankiet. W ośmiu kategoriach konkursowych zanotowano łącznie 201 zgłoszeń. Według organizatorów tak dobry wynik jest efektem uruchomienia po raz pierwszy w historii konkursu, elektronicznego systemu składania ankiet. W finale tegorocznej XII edycji Konkursu znalazły się dwadzieścia cztery firmy i instytucje z całego regionu.

Wrocławski Park Technologiczny SA doceniony za działalność na rzecz Dolnego Śląska

Wśród laureatów konkursu znalazły się również przedsiębiorstwa ze stolicy Dolnego Śląska. Jednym z nich jest Wrocławski Park Technologiczny SA, który został nagrodzony za sukcesy w działalności na rzecz rozwoju naszego regionu. Z kolei nagrodę za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji otrzymała firma Research and Engineering Center Sp. o.o., zajmująca się inżynierią oprogramowania. Natomiast wrocławski Dozamel Sp. z o.o. doceniono za społeczną odpowiedzialność firmy.

W tym roku „Dolnośląskie Gryfy przyznano” w ośmiu kategoriach, m.in. za innowacyjny pomysł na biznes, szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska, odpowiedzialność społeczną firmy oraz współpracę biznesu z nauką.

Przyznano również nagrodę niespodziankę w kategorii Osobowość Dolnego Śląska, którą otrzymała prof. Ewy Michnik, dyrektorka Opery Wrocławskiej.

Nominowanych co roku wyłania niezależna kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych instytucji i firm regionu oraz wybitne osobistości życia gospodarczego i politycznego.

Dolnośląski Gryf za gospodarczy rozwój regionu

Nagroda Gospodarcza „Dolnośląski Gryf” od 12 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.  Udział w przedsięwzięciu mogą wziąć wszyscy, którzy wypełnią ankietę i zgłoszą chęć uczestnictwa lub też zostaną wytypowani przez organizatorów.

Dotychczas w całej historii Konkursu wzięło w nim udział blisko 2 tys. przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego, które poddały się wnikliwej ocenie Kapituły Konkursu. Wyłoniono 82 Laureatów, wśród których znaleźli się m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Jego Eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz.

Organizatorami konkursu są Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Pracodawcy RP.Zgłoś uwagę