Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk już we wrześniu

Już dziś miłośnicy dzisiaj dalekich stron i różnych kultur powinni zaznaczyć w kalendarzach ten termin – 2-4.09.2016 r. – kiedy to po raz piąty będzie odbywał się Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk. Organizatorzy wydarzenia zapraszają do Pasterki – niewielkiej miejscowości w Górach Stołowych. 


Dolnośląski Festiwal Podróżników – 17 Południk, którego nazwa pochodzi od południka przebiegającego przez stolicę Dolnego Śląska, to miejsce spotkań wyjątkowych osobowości, unikatowych prelekcji i nieszablonowej edukacji. Co roku gromadzi ludzi ciekawych świata, pasjonatów aktywnej turystyki i eksploratorów najodleglejszych zakątków naszego globu, a także tych, którzy jeszcze nie zaczęli swojej wielkiej, podróżniczej przygody i dopiero poszukują swoich inspiracji.

Uczestnicy festiwalu w Pasterce w 2013 r., fot. J. Michalak

Od atrakcji do atrakcji

Trzy festiwalowe dni w Pasterce wypełni szereg atrakcji, z których jak zwykle najważniejsze będą spotkania z podróżnikami. Nie zabraknie fascynujących opowieści, przepięknych zdjęć oraz ciekawych, filmowych prezentacji. W programie również: konkursy, górskie wycieczki oraz wielkie festiwalowe ognisko, które jak zawsze płonąć będzie do białego rana. To wszystko w wyjątkowej atmosferze oraz niepowtarzalnym otoczeniu Gór Stołowych, w maleńkiej i niezwykle urokliwej miejscowości, położonej tuż przy granicy z Republiką Czeską, oddalonej ok. dwóch godzin drogi od Wrocławia.

Ubiegłoroczna prelekcja Anny Gondek-Grodkiewicz o Karaibach, fot. G. Basiński

Więcej  czytaj na stronie internetowej Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników, gdzie niebawem pojawi się szczegółowy program tegorocznej edycji.Zgłoś uwagę