„Wrocławski Codziennik Ilustrowany” już na stronie MBP

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła uznanych ilustratorów i ilustratorki książek do udziału we „Wrocławskim Codzienniku Ilustrowanym”. Projekt pozwoli stworzyć nam własny i niepowtarzalny album. Od 1 czerwca na stronie MBP i na FB MBP można już śledzić efety. Swoje karty przygotowali m.in. Sylwia Tracz i Agnieszka Mazur. Premiera każdej z kart z codziennika kolejnego dnia czerwca w południe.  


Dzięki akcji „Wrocławski Codziennik Ilustrowany” wrocławianie staną się samodzielnymi wydawcami unikalnych książek i dzienników, które w optymistyczny sposób opowiadają o codziennej rzeczywistości. 

Do współpracy w projekcie zaproszeni zostali ilustratorzy książek mieszkający i pracujący we Wrocławiu. – Ich zadaniem było stworzenie oryginalnych ilustracji zawierających zarówno element graficzny, jak i słowny komentarz obrazujący wybrany aspekt bieżącej rzeczywistości społecznej. Mamy nadzieję, że te prace w sposób błyskotliwy i zwięzły pobudzą wrocławian do uśmiechu lub refleksji – mówi Aneta Siwka z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, koordynator projektu.

Każda karta kolejnego dnia czerwca

Przez każdy z trzydziestu dni czerwca na stronie MBP będzie publikowana jedna karta z tego wizualnego dziennika - unikatowa praca, udostępniona wrocławskiej bibliotece na wyłączność i dostępna czytelnikom jedynie przez jeden dzień.

– W tym czasie każda zainteresowana osoba będzie mogła pobrać obraz z naszej strony internetowej. Dzięki temu najbardziej zaangażowani uczestnicy staną się posiadaczami niepowtarzalnego dziennika, który będzie oryginalnym świadectwem czasu. Dodatkowo na rewersach prac będzie można dopisać swoją złotą myśl czy humor – dodaje Aneta Siwka.

Nasz prywatny codziennik

Na zakończenie akcji bibliotekarze pomogą i doradzą, jak wydrukować i złożyć zebrane materiały w całość i jak, za pomocą prostego programu, stworzyć swoją unikalną publikację cyfrową.

Wrocławska bibliografia

Dodatkowo z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu dostepna jest „bibliografia” prezentująca krótką historię Wrocławia – miasta książek, pisarzy i wydawców. Znaleźć w niej można aktualny spis lokalnych wydawnictw, dorobek wrocławskich twórców dostępny on-line oraz informacje, w której filii biblioteki znajduje się ich książka.  

Miejska Biblioteka Publiczna wspiera lokalnych twórcówZgłoś uwagę