Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności i szkolenia

Co ma zrobić osoba bezrobotna by otrzymać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub uczestniczyć w szkoleniu podnoszącym kwalifikacje? Szczegółów będzie można się dowiedzieć 10 lipca, podczas spotkania w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu. Wymagane jest potwierdzenie uczestnictwa.

  • pup


Spotkanie informacyjne skierowane jest dla bezrobotnych do 30 roku życia, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu.

Chodzi o osoby, które myślą o pracy na własny rachunek i potrzebują pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Maksymalna, bezzwrotna pomoc może wynieść 24 tys. zł. Czytaj więcej – tutaj.

– W trakcie spotkania zostaną omówione usługi i instrumenty wsparcia w tym dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej – mówi Maciej Sałdacz, z-ca dyr. ds. marketingu usług urzędu w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu.

W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby bezrobotne, które chcą podnieść swoje kwalifikacje na specjalistycznych kursach zawodowych. Chodzi o sytuację gdy poszukujący pracy znalazł pracodawcę i ma gwarancję zatrudnienia, ale warunkiem są odpowiednie kwalifikacje. Czytaj więcej – tutaj.

– W takich sytuacjach jest możliwość szkoleń – dodaje Maciej Sałdacz.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9, w piątek 10 lipca, w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu, ul. Gliniana 20-22 (budynek „B”, sala konferencyjna). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagane jest potwierdzenie przybycia pod adresem: konsultacje@pup-wroclaw.pl

Program:

godz. 09.00- powitanie uczestników spotkania

godz. 09.05-09.20 - dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

godz. 09.20-09.30 - finansowanie szkoleń na wniosek osoby uprawnionej

godz. 09.30-11.00 - konsultacje indywidualne w zakresie zaprezentowanych formZgłoś uwagę