WROCŁAW
does business

, WROCŁAW

Przeprowadzimy cztery równoległe warsztaty, na których będziecie mogli rozwinąć praktyczne umiejętności, związane z kompetencjami istotnymi dla pracy w nowoczesnym biznesie.

Weź udział

O wydarzeniu

Podczas wykładu wstępnego firmy biorące udział w wydarzeniu przedstawią wam w krótkich wystąpieniach swoją działalność na świecie i we Wrocławiu, przybliżą specyfikę pracy i opowiedzą o praktykach, stażach, rekrutacjach i poszukiwanych umiejętnościach.
Na czterech równoległych warsztatach, będziecie mogli rozwinąć praktyczne umiejętności, związane z kompetencjami istotnymi dla pracy w nowoczesnym biznesie.

4 światowe korporacje w jednym miejscu

13 światowej klasy
prelegentów

300 otwartych rekrutacji w firmach

6000 osób zatrudniają we Wrocławiu
firmy biorące udział w projekcie

Plan warsztatów

Dowiedz się więcej o działalności międzynarodowych firm UPS, HP Inc, IBM i UBS, które zatrudniają we Wrocławiu ponad 6000 osób i ciągle poszukują nowych pracowników. Podczas konferencji Wrocław Does Business na wykładach i warsztatach poznasz specyfikę ich pracy, spotkasz się przedstawicielami firm, dostaniesz informacje o sposobach rekrutacji, stażach praktykach i pożądanych umiejętnościach.

Weź udział w warsztatach i poznaj możliwości pracy w 4 topowych korporacjach we Wrocławiu

13:15

Instytut Filologii Angielskiej

Sala 208

Wykład wprowadzający:
Praca w firmach we Wrocławiu

Wykład inaugurujący inicjatywę Wroclaw Does Business. Podczas niego cztery topowe korporacje we Wrocławiu przedstawią po krótce profil swej działalności, a także zaproszą na prowadzone przez nie wykłady i warsztaty.

15:00

Warsztaty prowadzone
przez firmy

Cztery warsztaty prowadzone równocześnie przez cztery topowe korporacje

Po ponad 100 latach działalności firma UPS, która zaczynała od rozwożenia wiadomości rowerami, obecnie jest największą zintegrowaną firmą kurierską na Świecie, świadczącą usługi w ponad 200 krajach oraz zatrudniającą ponad 400 tysięcy osób. Stuletnie doświadczenie uczyniło UPS synonimem niezawodności, uczciwości, stabilności finansowej i elastyczności w zmieniających się czasach. Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Po prostu robimy to, co obiecujemy, gdyż w ten sposób zdobywamy zaufanie naszych klientów.Wśród wielu miejsc na świecie, nasze centrum UPS Global Business Services powstało właśnie w samym sercu Wrocławia, świadcząc usługi na rzecz firm UPS w całej Europie. W niemal 30 działach pracują zarówno specjaliści i administratorzy ds. księgowości, logistyki, wsparcia sprzedaży i wielu innych. W naszym nowoczesnym biurze spotyka się codziennie ponad 700 osób o różnych doświadczeniach, wykształceniu i umiejętnościach.
kogo szukamy

Follow the Sun – jedna firma wielu kultur

Wielokulturowość w firmie UPS, czyli jak wrocławscy pracownicy GBSu funkcjonują w świecie biznesu bez granic. Bazując na naszych doświadczeniach opowiemy Ci, jak różnice kulturowe wpływają na relacje zawodowe w międzynarodowym środowisku pracy i jak my, Polacy jesteśmy postrzegani przez partnerów biznesowych z zagranicy. Korzystając z interaktywnych form warsztatowych w zabawny sposób przekażemy Ci klucz do sukcesu w pracy w wielokulturowym środowisku.

Prelegenci

Weź udział
HP Inc. Polska powstała w 2015 roku, zajmuje wiodące miejsce na globalnym i lokalnym rynku IT. Wywodzimy się z utworzonej w Kalifornii, USA firmy Hewlett-Packard. Posiadamy swoje oddziały w Warszawie i we Wrocławiu. Jesteśmy liderem w zakresie produkcji i sprzedaży komputerów osobistych, drukarek oraz oprogramowania i akcesoriów komputerowych. Do naszych oddziałów w Polsce poszukujemy osoby zainteresowane finansami i księgowością, sprzedażą, marketingiem, human resources, analizą danych i dostarczaniem informacji dla pracowników w oddziałach firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W związku z rozwojem i wejściem naszej firmy na rynek polski w 2015 roku stale poszukujemy studentów, absolwentów, a także specjalistów z różnych dziedzin. Jeśli chcesz kształtować przyszłość, tworzyć i sprzedawać inteligentne rozwiązania, zarządzać zespołem, bądź rozwijać umiejętność strategicznego myślenia, to właśnie Ciebie szukamy! HP Inc. Polska to właściwe miejsce dla Twojego rozwoju zawodowego.
kogo szukamy

Warsztaty Zarządzanie Projektami i sesja Laugh@work

Warsztat Zarządzania Projektami prowadzony przez Ireneusza Szukiewicza. Warsztat wprowadzający do specyfiki zarządzania projektami w zmiennym środowisku. Studenci zostaną podzieleni na kilka grup po 5 osób i każdy z nich otrzyma scenariusz gry oraz opis swojej roli. Będą pełnić role członków zespołu projektowego spółki o różnych doświadczeniach zawodowych, cechach charakteru, priorytetach i celach do osiągnięcia. Będą mieli do przygotowania plan projektu określony w czasie wraz ze wskazaniem warunków brzegowych realizacji projektu – czynników limitujących, ryzyk i ewentualnych wyzwań innego typu. Prezentacja projektu obejmować będzie Vision Box i Management Summary tak, aby przygotować grunt pod decyzję czy powinniśmy realizować projekt czy też nie. Aby wprowadzić jeszcze więcej energii do naszego szkolenia zaczniemy od sesji Laugh@work – demonstrującej wielką moc śmiechu w pracy, wpisującej się w ideę, definiującą strategię oraz kulturę naszej firmy, ciągłej potrzeby odkrywania na nowo i przedefiniowywania. Wierzymy, że zaprezentowana metoda może się stać unikatowym narzędziem kształtowania zintegrowanego/świadomego swojej siły i wartości zespołu i społeczności, może wzmacniać satysfakcję zawodową i wspomagać proces nieszablonowego myślenia.

Prelegenci

Weź udział
IBM jest jednym z największych na świecie koncernów informatycznych. Na całym świecie zatrudnia prawie 400 tyś. pracowników. W Polsce działa od 1991 r., główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie, natomiast oddziały, między innymi w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. W opinii specjalistów i menedżerów firma IBM zalicza się do najlepszych pracodawców w Polsce. Firma IBM Polska angażuje się w projekty społeczne, między innymi, w projekt Inicjatywa Akademicka wspierając tym samym edukację w zakresie nowoczesnych technologii, ale także umożliwiając współpracę przedsiębiorstw z uczelniami wyższymi z całego świata. IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o. świadczy szeroki zakres usług IT, takich jak: zarządzanie systemami operacyjnymi serwerów, ochrony i bezpieczeństwa systemów, usługi dla klientów końcowych, w tym usługi utrzymania i monitorowania sprzętu IT oraz systemów oprogramowania.
kogo szukamy

A Taste of Agile

Dowiedz się jak IBM używa metodologii Agile do usprawniania dostarczanych usług i tworzenia radosnego, dynamicznego środowiska pracy. Warsztat ten pokaże Ci dlaczego IBM zmienia swoje metody działania na bardziej zwinne i jak współpraca, wizualizacja i metryki prowadzą do trwałych usprawnień. Podczas warsztatu przeprowadzimy ćwiczenia i gry aby wzmocnić Twoje rozumienie kluczowych metod i praktyk. Pokażemy prawdziwe przykłady z naszej podróży z Agile i to czego się dotychczas nauczyliśmy. Zobaczysz, jak nasi liderzy i managerowie inspirują swoich pracowników do podejmowania decyzji i innowacji – jednocześnie dobrze się bawiąc.

Prelegenci

Weź udział
Działalność firmy UBS koncentruje się na trzech głównych obszarach: zarządzaniu majątkiem, zarządzaniu aktywami oraz bankowości inwestycyjnej. Jesteśmy jedną z wiodących instytucji finansowych na świecie. W związku z tym, pracownicy biur UBS Business Solution Centers w Krakowie i Wrocławiu współpracują z zespołami UBS zlokalizowanymi w różnych regionach Europy i świata, zapewniając im wsparcie w zakresie realizacji rozwiązań najwyższej jakości. Gama projektów jest bardzo szeroka: od finansów, analiz i operacji, poprzez prawo, obszar IT, aż po marketing i process excellence. Ich wspólnym mianownikiem jest fakt, że pracują nad nimi eksperci w swojej dziedzinie.
kogo szukamy

Stwórz własny plan na karierę

Warsztat koncentruje się wokół pracy nad krokami planowania kariery zawodowej – uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własny plan rozwoju zawodowego scalający wartości, aspiracje zawodowe, cele i konkretne zadania rozwojowe. Sesja będzie skupiać się na praktycznych metodach identyfikacji sił napędowych kariery zawodowej, wizji (krótko- i długoterminowej), a także krytycznych umiejętności zawodowych.

Prelegenci

Weź udział

Lokalizacja

Uniwersytet Wrocławski
Instytut Filologii Angielskiej

ul. Kuźnicza 22
50-138 Wrocław