Do poczytania: „Faceci z sieci”

Książka o tym jak znaleść miłość w internecie


Wrocławianka Katarzyna Gubała napisała lekką i zabawną książkę o poszukiwaniu miłości w internecie. Zobacz jak wygrać książkę.

Jej bohaterka Karolina chce znaleźć miłość swojego życia. Niby czuje się świetnie jako singielka, ale chciałaby jednak mieć swoją drugą połowę. Na co dzień pracuje w redakcji miesięcznika „Porywy serca”, gdzie pisuje opowiadania erotyczne i miłosne. Faceta na całe życie postanawia szukać w internecie, gdzie występuje pod nickiem Szarlotka. „Szukanie mężczyzny w sieci to nie praca na etat. To praca na trzy etaty, dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu!” – wyznaje użytkowniczkom internetu, które chciałyby pójść w jej ślady.

Jak się zabrać do poszukiwań? Szalotka radzi, by przygotować sobie listę konkretnych cech ewentualnego partnera i trzymać się jej w miarę możliwości. Będzie łatwiej znaleźć jeśli wiemy, kogo szukamy – podkreśla.

Oczywiście, zanim trafi się ten odpowiedni czeka ją mnóstwo wirtualnych rozmów z rożnymi typami – nudziarzami, seksoholikami, sportowcami, zdziecinniałymi przyjemniaczkami i zwykłymi nieudacznikami.

Chłodno, z dystansem, ale też z poczuciem humoru bohaterka opisuje, jak nie spaprać sobie życia z kolejnymi napotkanymi męskimi typami.

„Faceci z sieci”  można uznać za rodzaj podręcznika, dla tych którzy chcą randkować w internecie, a nawet znaleźć miłość. W dodatku szczęśliwą, bo Karolinie nie zależy na tragicznych zwrotach akcji i złamanym sercu. Chce się zakochać z wzajemnością. Autorka nie zapomina też uczulić czytelniczek na kwestie bezpieczeństwa w sieci. Omawia szczegółowo zagrożenia, które mogą wyniknąć z wirtualnego flirtowania, przestrzega przed ujawnianiem swoich danych osobowych i prywatnych zdjęć.

Zdradza też swoje sposoby testowania kandydatów – dowcipne i  pomysłowe, a równocześnie wyznaje, że i ją panowie sprawdzają. W efekcie udaje jej się w końcu znaleźć tego jedynego, z którym po trzech latach znajomości bierze ślub. Choć internet wydaje się środkiem błyskawicznej komunikacji, to w sprawach uczuć wciąż jesteśmy tradycjonalistami  i hołdujemy zasadzie „Co nagle to po diable”. Dlatego, by szukać miłości w sieci trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Ak

Katarzyna Gubała, „F@ceci z sieci, czyli w poszukiwaniu miłości” , Wydawnictwo Czarna Owca, 2013.

Zgłoś uwagę