Dni Pamięci Natalii Gorbaniewskiej [ZDJĘCIA]

Przyjaciele wybitnej poetki rosyjskiej, weterani walki z komunizmem, politycy ze wschodu i zachodu po raz trzeci spotykają się we Wrocławiu, aby uczcić pamięć wielkiej obywatelki Europy. Pierwszy dzień rozpoczęła konferencja „Dysydentyzm: wczoraj i dziś”.


W trzecią rocznicę śmierci Natalii Gorbaniewskiej, na zaproszenie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Fundacji «Za Wolność Waszą i Naszą», przyjadą do Wrocławia opozycjoniści oraz weterani ruchu dysydenckiego: Lew Szlosberg, Ludmiła Uliсka, Wiktor Szenderowicz, Karol Modzelewski, Zofia Romaszewska, Petruška Šustrova, Aleksander Milinkiewicz, Mikhail Sokolow. Będą także opozycjoniści z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, dla których imię Natalii Gorbaniewskiej jest sztandarem walki z komunizmem, walki o demokrację, prawa człowieka, przeciwko wojnie. Będą wśród zaproszonych gości również pisarze, znawcy twórczości i działalności społeczno-politycznej Natalii Gorbaniewskiej, jej uczniowie.

Z tej okazji w Ratuszu odbędzie się konferencja «Dysydentyzm: wczoraj i dziś», a we Wrocławskim Domu Literatury będzie można posłuchać poezji i obejrzeć film o Natalii Gorbaniewskiej. Dni jej poświęcone potrwają od 26 do 27 listopada. Na wydarzenia wstęp wolny. 
fot.JK 

Dni Pamięci Natalii Gorbaniewskiej

Dni Pamięci Natalii Gorbaniewskiej

Koncert / Spotkania z autorami / Dla wszystkich
Termin od 26 listopada 2016 do 27 listopada 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz
Zgłoś uwagę