Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie Nowe Horyzonty

Kino naszych sąsiadów ostatnimi laty bywa wyjątkowo inspirujące. Obudzone z letargu Oscarem za „Życie na podsłuchu” teraz wydaje się być coraz bardziej różnorodne. Od 20 do 26 listopada w Kinie Nowe Horyzonty przegląd najciekawszych niemieckich produkcji minionych dwóch lat. Inauguracja seansem nagrodzonej w Berlinie świetnej „Victorii” Sebastiana Schippera.

 • victoria tydzień filmu niemieckiego

  Plakat z filmu "Victoria"

 • labirynt kłamstw tydzień filmu niemieckiego

  Kadr z "Labiryntu kłamstw"

 • artwar tydzień filmu niemieckiego

  Kadr z dokumentu "ArtWar"


Kino niemieckie pokazuje, czym teraz zainteresowani są obywatele za Odrą, a już nazwiska reżyserów, niejednokrotnie obcokrajowców, to dowód, że wielonarodowe społeczeństwo to nie tylko tygiel kontrowersyjnych poglądów, ale i twórcza mieszanka wielu kultur.  To w Niemczech możliwość nakręcenia filmu dostali mediolańczyk Giulio Ricciarelli, syn afgańskiego polityka Burhan Qurbani, czy Australijczyk Brodie Higgs. Obejrzymy ich filmy w ramach 15 edycji Tygodnia Filmu Niemieckiego. Na widzów czeka aż 7 nowości.

Victoria

Victoria

Termin 20 listopada 2015 19:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
Labirynt kłamstw

Labirynt kłamstw

Termin 21 listopada 2015 19:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
 • Victoria w reż. Sebastiana Schippera (20 listopada, godz. 19.00)

Film o młodej Hiszpance, która nie mówiąc po niemiecku, przez przypadek zostaje nieformalną liderką kilku młodocianych bandytów. Berlin by night staje się sceną coraz niebezpieczniejszej eskapady.

 • Labirynt kłamstw w reż. Giulia Ricciarelliego (21 listopada, godz. 19.00)

Przełom lat 50.i 60. Młody prawnik Johannes Radman postanawia, na przekór wielu radom, rozliczyć z nazistowskiej przeszłości nauczyciela z pobliskiej szkoły. Napotyka na mur obojętności i jest osamotniony w próbie dowiedzenia sprawiedliwości.

 • Czas kanibali w reż. Johannesa Nabera (22 listopada, godz. 19.00)

Dwóch zarozumiałych, butnych menedżerów zachodnich korporacji wprowadza kapitalizm i swoje prawa w krajach, w których gospodarka dopiero się rozwija. Kiedy do Panów dołącza wrażliwa społecznie koleżanka sytuacja zaczyna się komplikować. Nie mówiąc o rozjuszonych ich malwersacjami ludziach.

 • Pani Müller musi odejść w reż. Sönke Wortmanna (23 listopada, godz. 19.00)

Rodzice gimnazjalistów chcą dyplomatycznie załatwić odejście jednej z nauczycielek, której obecność nie sprzyja atmosferze w klasie. Okazuje się jednak, że tytułowa belferka wcale nie jest zbyt surowa ani nie widząca problemu, a rodzice wolą unikać drażliwych tematów. Rozpoczyna się prawdziwa wojna.

 • Jesteśmy młodzi, jesteśmy silni w reż. Burhana Qurbani (24 listopada, godz. 19.00)

Rozczarowani kapitalizmem mieszkańcy dawnego NRD postanawiają wyżyć się na miejscowych (akcja rozgrywa się w Rostocku) cudzoziemcach. Część z nich zostaje ewakuowanych przez władze, ale pozostają Wietnamczycy, którzy padają ofiarą rozjuszonego tłumu.

 • Elixir w reż. Brodiego Higgsa (25 listopada, godz. 19.00)

Film Australijczyka mieszkającego w Polsce o komunie artystów z różnych części świata zamieszkującej wspólnie w Berlinie. Chcą zaprzeczyć konsumpcjonizmowi, powalczyć o artystyczną wolność. W jednej z ról Mateusz Kościukiewicz.

 • ArtWar w reż. Marco Wilmsa (26 listopada, godz. 19.00)

Dokument o wybuchu arabskiej wiosny w Kairze przez pryzmat artystów, którzy napisami na murze walczyli o wolność i demokrację.

Bilety w cenie 15 zł kupimy w kasie Kina Nowe Horyzonty.

Zgłoś uwagę