Dni Karpia 2015 [PROGRAM]

Jubileuszowe, X Dni Karpia w Miliczu i okolicach zaczną się już 30 sierpnia… we Wrocławiu – od zabawy w DODR przy ul. Zwycięskiej. Potem, począwszy od 5 września, wszystko, co związane z karpiem, przejmą już miejscowości Doliny Baryczy. To niedaleko od naszego miasta, więc nic nie powinno  powstrzymać – zwłaszcza smakoszy i wędkarzy – przed wyprawą choćby na jedną z wielu tegorocznych „karpiowych” imprez. 

  • Dni Karpia 2015


Program tegorocznych Dni Karpia jest bowiem pełen różnorodności i nowości. Przez wrzesień i październik „przetoczy się” bowiem aż 57 różnych wydarzeń, które podzielono na cztery kategorie: wydarzenia plenerowe, aktywne, edukacyjne oraz gastronomiczne. Organizatorzy pomyśleli o tych wszystkich – na pozór różnych i skierowanych do innych grup odbiorców – imprezach tak, by łączyły je ważne cechy, jak m.in.: wpisanie w specyfikę regionu (przyrodę, historię, kulturę), bliski kontakt z naturą, obfite i wyszukane rybne menu (często bardzo unikatowe!) oraz aktywność lokalnej społeczności, która co roku chętnie włącza się do organizacji kolejnych obchodów.

Tu znajdziesz cały program X Dni Karpia 2015 

Z okazji jubileuszu przygotowano również wyjątkową atrakcję – duma regionu i jego największe dziedzictwo kulturowe – Karp wychodzi na ląd! O co chodzi? O kolorowe dzieła sztuki, które można już znaleźć przy największych atrakcjach turystycznych i miejscach edukacji regionalnej i przyrodniczej od Przygodzic po Żmigród. Te szczególne kolorowe karpie oddają obraz Doliny Baryczy widziany oczami dzieci. Dziecięce inspiracje zostały przeniesione na figury karpi przez zawodowych artystów.

Tegoroczny maraton wydarzeń z karpiem w tle rozpoczyna w Miliczu familijna gra regionalna „Gdzie jest Haczyk?” – 5 września w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym. Szczegóły na załączonym plakacie.

 

Wszystkie informacje o Dniach Karpia na stronie 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Dni Karpia we Wrocławiu

Dni Karpia we Wrocławiu

Targi
Termin 30 sierpnia 2015 12:00

Miejsce Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

Zobacz
Zgłoś uwagę