Długi weekend sierpniowy we Wrocławiu – imprezy, atrakcje

Pogoda na ten długi weekend nie zwali nas z nóg wysokimi temperaturami, dlatego będzie można bez żalu zrezygnować ze słonecznych i basenowych kąpieli. W zamian warto skorzystać z bogatej oferty sportowo-kulturalno-rozrywkowej, jaką mają dla wrocławian i odwiedzających nasze miasto przeróżne instytucje. Zachęcamy i życzymy miłych wrażeń!


Jesteś organizatorem imprezy lub wydarzenia we Wrocławiu? Sprawdź: Wrocław na weekend – zgłoś wydarzenie [FORMULARZ]

 

Piątek, 15 sierpnia 2014r.

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Od 15 do 17 sierpnia na Zamku Książ będzie dużo tajemnic, skarbów, opowieści o klątwach starych grobowców, a także o egipskich mumiach. Nie zbraknie również rekonstrukcji historycznych (o wejściu żołnierzy Korpusu Ekspedycyjnego armii Napoleona Bonaparte do Egiptu, a także rekonstrukcja codziennego życia oraz walki żołnierzy alianckich na froncie zachodnim w czasie I wojny światowej), pokazów militariów, filmów, a miłośnicy broni będą mieli okazję postrzelać z różnych rodzajów pistoletów i karabinów. Wszystko o festiwalu.

 

Henri de Toulouse-Lautrec - grafiki

Henri de Toulouse-Lautrec - grafiki

piątek-niedziela, Centrum Kultury "Zamek"

45 grafik Henri Toulouse Lautreca, na które składają się genialne plakaty artysty oraz prace powstałe w ramach cykli "Elles" i "Cyrk", można oglądać w galerii wrocławskiego Centrum Kultury "Zamek".

Wstęp: 8zł – normalny, 5zł - ulgowy (uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści), dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

Wystawa czynna codziennie w godz. 10.00-20.00 do 15 września

Galeria ZAMEK w Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków"

godz. 10.00-20.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, bilety od 15 zł

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Ostatnie wejście na wystawę o godzinie 19.15. Kasy biletowe czynne od godziny 9.45 do godziny 19.15. Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.

 

Zlot zabytkowych pojazdów

Zlot zabytkowych pojazdów

piątek (Wrocław), sobota-niedziela Zamek Topacz, Ślęza k/Wrocławia

15 sierpnia zabytkowe pojazdy pojawią się na ulicach Wrocławia

ok. godz. 14.30 - prezentacja automobili przy Operze Wrocławskiej
ok. godz. 16.00 - wyjazd z Opery Wrocławskiej w kierunku Rynku
ok. godz. 16.30 - prezentacja pojazdów na pl. Gołębim w Rynku połączona z plebiscytem na najpiękniejsze auto Zlotu
ok. godz. 18.30 - wyjazd z Rynku w kierunku Hali Stulecia przez Ostrów Tumski
ok. godz. 20.30 - prezentacja automobili przy Hali Stulecia na placu pod Iglicą
ok. godz. 22.00 - specjalny pokaz fontanny multimedialnej na Pergoli przy Hali Stulecia

16-17 sierpnia Zamek Topacz

W programie m.in. ekspozycja pojazdów z lat 1886-1980, wystawa poświęcona historii Rajdu Dakar, konkurs elegancji, w którym oceniane będą m.in. stylizacja i kostiumy załogi, pokazy: grup rekonstrukcyjnych i modeli zdalnie sterowanych (samochodów, samolotów i łodzi RC). Na najmłodszych czeka kącik zabaw MotoMalucha - zjeżdżalnie, zamki do skakania, malowanie twarzy czy smakołyki. Na miejscu można wypożyczyć łódki i kajaki oraz skorzystać z gastronomii.

 • sobota, godziny otwarcia: 10.00-20.00, niedziela godz. 10.00-18.00
 • bilety: 20 zł/ 10 zł – bilety ulgowe. Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny

 

XVII Wjazd Kolarski i I Bieg Górski

XVII Wjazd Kolarski i I Bieg Górski

Kowary, godz. 10:00

W piątek w Kowarach już po raz siedemnasty rywalizować będą kolarze, którzy zmierzą się z morderczym wzniesieniem na trasie szosowej i górskiej na Okraj. Po raz pierwszy na starcie staną również biegacze, którzy będą mieli do pokonania trasę o długości blisko 11 km.

Tradycyjnie przy okazji zawodów zostanie odsłonięta kolejna tablica w kowarskiej "Galerii Gwiazd Kolarstwa Polskiego". W tym roku zaproszeni zostali reprezentanci Polski w kolarstwie szosowym podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 r. oaz Mieczysław Nowicki - dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, dwukrotny medalista mistrzostw świata w kolarstwie szosowym (Yvoir 1975, San Cristobal 1977).

 

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach „Wrocław Cup 2014”

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach „Wrocław Cup 2014”

Centrum Tenisowe Redeco przy ul. Hallera 81A, wstęp bezpłatny

Ponad 60 zawodników z 13 krajów rywalizuje w XII Międzynarodowym Turnieju Tenisa na wózkach „Wrocław Cup 2014”. Zawody potrwają do soboty, pula nagród w turnieju to 13 tys. euro, a honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Więcej o zawodach.

 

IV Bieg do Pani Fatimskiej

IV Bieg do Pani Fatimskiej

Oleśnica, godz. 14:15

W piątek w Oleśnicy odbędzie się IV Bieg do Pani Fatimskiej. Mężczyźni będą  rywalizowali na dystansie 10 km, a kobiety na trasie o długości 5 km. Celem imprezy jest popularyzacja biegania oraz maszerowania z kijkami, jako najprostszej formy aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz integracja społeczności nowej parafii - kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

Bieg odbędzie się pod patronatem honorowym burmistrza Oleśnicy, starosty oleśnickiego i wójt Gminy Oleśnica. Bieg rozpocznie się o godz. 14.15 na pl. Fatimskim 1.

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 18.00, wstęp wolny

W piątek na Otwartej Scenie będziemy bawić się przy dźwiękach metalu, rocka, punka i bluesa. Wystąpią dwa zespoły: Scarecrow oraz Rock Symptom.

W sobotę na Wyspie Słodowej usłyszymy mocne, metalowe utwory zespołu Savor The Moment oraz rockabilly w wykonaniu formacji 4 a.m.

W razie niepogody imprezy mogą być odwołane. Informacje na bieżąco na stronie www.wyspa.wroclaw.pl

 

Jazzowy fingerstyle w Starym Klasztorze

Jazzowy fingerstyle w Starym Klasztorze

godz.19.00, klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1 (obok pl. Dominikańskiego) bilety: 25/20 zł

Na scenie Piotr Restecki i Marcin Olak. Wspólny występ tych dwóch osobowości może obfitować w prawdziwe zaskoczenia muzyczne, tworzenie nowych jakości i niesamowite improwizacje. Koncert „Jazzowy Fingerstyle” odbywa się w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej i jest jedynym, który z Krzyżowej został przeniesiony do Wrocławia, by większa publiczność mogła obejrzeć popisy tak ciekawego duetu.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.00, wstęp bezpłatny

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej będzie nam towarzyszyć przez całe wakacje. Od sierpnia w trzy weekendowe wieczory: każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 21.00 będzie można rozłożyć swój koc i obejrzeć film.

 • 15 sierpnia "Śmietnisko"
 • 16 sierpnia "Siła kobiet"
 • 17 sierpnia "Doktryna szoku"

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów. W razie niepogody seanse mogą być odwołane, aktualne informacje na stronie internetowej.

 

Maraton Niezniszczalnych w Multikinie

Maraton Niezniszczalnych w Multikinie

rozpoczęcie o 22.00, przewidywany koniec ok. 5.30 rano, Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki, bilety od 23 do 33 zł

ENEMEF: Maraton Niezniszczalnych to propozycja dla miłośników kina akcji. Za tę mocną serię odpowiedzialny jest sam Sylvester Stallone

W repertuarze: Niezniszczalni, Niezniszczalni 2, Niezniszczalni 3 (premierowo), Plan ucieczki

 

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 15 sierpnia – Katedra Demokracji
 • 16 sierpnia - Piękna i Bestia
 • 17 sierpnia - Mikro i Makrokosmos

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Kino letnie na pergoli z Marylin Monroe

Kino letnie na pergoli z Marylin Monroe

godz. 22.30, pergola, wstęp wolny

Dziś film „Słomiany wdowiec”, reż. Billy Wilder

 

Rajd na orientację Izerska Wielka Wyrypa

Rajd na orientację Izerska Wielka Wyrypa

Lubań

Impreza, która łączy w sobie sportową rywalizację z zamiłowaniem do turystyki, jest organizowana w okolicach Lubania i mogą w niej wziąć udział zarówno biegacze jak i rowerzyści.

W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż pięć różnych tras – piechurzy mogą się sprawdzić na dystansie 20, 50 i 100 km, a rowerzyści na trasach o długości 150 lub 170 km.

Każdy z zawodników na starcie dostaje przygotowaną przez organizatorów mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem każdego z uczestników jest znalezienie wszystkich punktów i potwierdzenie swojej obecności na nich na specjalnych kartach. Osoby, które zrobią to w jak najkrótszym czasie, wygrywają rywalizację.

Zawody potrwają od 15 do 17 sierpnia.

 

Bieg „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”

Bieg „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”

Karpacz, godz. 9.00

W piątek w Karpaczu odbędzie się impreza sportowo-turystyczne „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”. Zabawa ma na celu popularyzację biegów górskich i aktynowej turystyki. Uczestnicy będą rywalizowali na trzech dystansach:

 • Mini – 17 km
 • Średni – 33 km
 • Ultra – 57 km

 

Sobota, 16 sierpnia 2014r.

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Od 15 do 17 sierpnia na Zamku Książ będzie dużo tajemnic, skarbów, opowieści o klątwach starych grobowców, a także o egipskich mumiach. Nie zbraknie również rekonstrukcji historycznych (o wejściu żołnierzy Korpusu Ekspedycyjnego armii Napoleona Bonaparte do Egiptu, a także rekonstrukcja codziennego życia oraz walki żołnierzy alianckich na froncie zachodnim w czasie I wojny światowej), pokazów militariów, filmów, a miłośnicy broni będą mieli okazję postrzelać z różnych rodzajów pistoletów i karabinów. Wszystko o festiwalu.

 

Henri de Toulouse-Lautrec - grafiki

Henri de Toulouse-Lautrec - grafiki

piątek-niedziela, Centrum Kultury "Zamek"

45 grafik Henri Toulouse Lautreca, na które składają się genialne plakaty artysty oraz prace powstałe w ramach cykli "Elles" i "Cyrk", można oglądać w galerii wrocławskiego Centrum Kultury "Zamek".

Wstęp: 8zł – normalny, 5zł - ulgowy (uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści), dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

Wystawa czynna codziennie w godz. 10.00-20.00 do 15 września

Galeria ZAMEK w Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków"

godz. 10.00-20.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, bilety od 15 zł

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Ostatnie wejście na wystawę o godzinie 19.15. Kasy biletowe czynne od godziny 9.45 do godziny 19.15. Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.

 

Zlot zabytkowych pojazdów

Zlot zabytkowych pojazdów

piątek (Wrocław), sobota-niedziela Zamek Topacz, Ślęza k/Wrocławia

15 sierpnia zabytkowe pojazdy pojawią się na ulicach Wrocławia

ok. godz. 14.30 - prezentacja automobili przy Operze Wrocławskiej
ok. godz. 16.00 - wyjazd z Opery Wrocławskiej w kierunku Rynku
ok. godz. 16.30 - prezentacja pojazdów na pl. Gołębim w Rynku połączona z plebiscytem na najpiękniejsze auto Zlotu
ok. godz. 18.30 - wyjazd z Rynku w kierunku Hali Stulecia przez Ostrów Tumski
ok. godz. 20.30 - prezentacja automobili przy Hali Stulecia na placu pod Iglicą
ok. godz. 22.00 - specjalny pokaz fontanny multimedialnej na Pergoli przy Hali Stulecia

16-17 sierpnia Zamek Topacz

W programie m.in. ekspozycja pojazdów z lat 1886-1980, wystawa poświęcona historii Rajdu Dakar, konkurs elegancji, w którym oceniane będą m.in. stylizacja i kostiumy załogi, pokazy: grup rekonstrukcyjnych i modeli zdalnie sterowanych (samochodów, samolotów i łodzi RC). Na najmłodszych czeka kącik zabaw MotoMalucha - zjeżdżalnie, zamki do skakania, malowanie twarzy czy smakołyki. Na miejscu można wypożyczyć łódki i kajaki oraz skorzystać z gastronomii.

 • sobota, godziny otwarcia: 10.00-20.00, niedziela godz. 10.00-18.00
 • bilety: 20 zł/ 10 zł – bilety ulgowe. Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

sobota, godz. 10.00-20.00, pod Halą Stulecia, niedziela, godz. 10.00-16.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

sobota

Pod Halą Stulecia powstaną dwie strefy: tradycyjna bazarowa oraz strefa relaksu i orzeźwienia. Bazarowy koszyk będzie można wypełnić rarytasami z różnych zakątków świata: Portugalii, Francji, Włoch, Grecji, Korei, Ukrainy. Nie zabraknie regionalnych i lokalnych przysmaków.

W strefa relaksu będą leżaki, ręcznie robione lemoniady, mrożone herbaty, cydr, warzywno-owocowe koktajle i zimne lane piwo, a do tego ukraińskie bliny, pizza z pieca opalanego drewnem, bycze burgery, a słodkiego finiszu dostarczą niezwykłe ciasta i tarty.

niedziela

17 sierpnia w Browarze Mieszczańskim ponownie dojdzie do kumulacji kulinarnych atrakcji. Bazar Smakoszy i Restaurant Day Wroclaw połączą swoje siły.

 

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach „Wrocław Cup 2014”

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach „Wrocław Cup 2014”

Centrum Tenisowe Redeco przy ul. Hallera 81A, wstęp bezpłatny

Ponad 60 zawodników z 13 krajów rywalizuje w XII Międzynarodowym Turnieju Tenisa na wózkach „Wrocław Cup 2014”. Zawody potrwają do soboty, pula nagród w turnieju to 13 tys. euro, a honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Więcej o zawodach.

 

XI Spacery z Przewodnikiem

XI Spacery z Przewodnikiem

sobota-niedziela, godz. 10.00, wstęp wolny

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem.

 • sobota, godz. 10.00, zbiórka o godz. 10.00 obok kościoła św. Marii Magdaleny – ul. Szewska/Wita Stwosza Przedmieście Oławskie – tu rodził się wrocławski przemysł

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Oławska, pl. Dominikański, ul. Traugutta, pl. Zgody, ul. Na Grobli

Wycieczkę poprowadzą: Jerzy Domowicz i Patryk Drygała

 • niedziela, zbiórka o godz. 10.00 obok kościoła św. Marii Magdaleny – Ślady i wpływy niderlandzkie we Wrocławiu
 • godz. 15.00, wycieczka po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Szlakiem pomników św. Jana Nepomucena – patrona chroniącego miasto od powodzi” (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Jadwiga Bałazińska; 2. Anna Oryńska

 

Poranki dla dzieci w Multikinie

Poranki dla dzieci w Multikinie

godz. 10.15, Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki

W sierpniu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.15 dzieci zobaczą „Miriam” i jej nietuzinkowe przygody.

O godz. 11.30 natomiast seanse dla dzieci powyżej 5 roku życia. Podczas pokazów o 11.30 dzieci zobaczą bohaterów swoich ulubionych bajek: „Happy Feet 2”, „Piłkarzyki rozrabiają”, „Piraci!”, „Skubani” oraz „Uniwersytet Potworny”.

 

Długi weekend w Aquaparku

Długi weekend w Aquaparku

sobota, 11:30, Wrocławski Aquapark

Wrocławski Aquapark czynny jest niemal cały rok – obiekt jest więc także dostępny dla gości w dniu 15 sierpnia. Zmianie nie ulegną również godziny, w których Aquapark funkcjonuje.

Warsztaty gry w bule
Termin: 16.08 (sobota), godz. 11.30-14.30
Miejsce: Strefa Chillout/Tereny zewnętrzne

Konkurs na najpiękniejszy zamek z piasku
Termin: 16.08 (sobota), godz. 12.00-13.00
Miejsce: Plaża dla dzieci/Tereny zewnętrzne

Szczegółowy harmonogram atrakcji dostępny jest tu.

 

Fitness na pergoli

Fitness na pergoli

godz. 12.00-15.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Tego dnia trenerzy z City Sports poprowadzą zajęcia Latino Dance, Body Workout, Tabata & Stretch.

 

\" data-mce-src=

"Letnie spacery z wolontariuszami" w Muzem Narodowy

gody. 12.00, miejsce spotkania: hol wejściowy, wstęp bezpłatny

"Peinture-peinture! czyli o dziełach członków Komitetu Paryskiego"
Wolontariuszka: Joanna Kwaśna

Józef Pankiewicz, „Martwa natura z tacą", 1908
Jan Cybis, „Martwa natura z lampą i termosem”, 1958
Piotr Potworowski, „Cienie balkonów", 1958
Artur Nacht-Samborski, „Bukiet w szklanym wazonie", 1953-1954

 

Festiwal WROCLOVE FOODLOVE

Festiwal WROCLOVE FOODLOVE

godz. 12.00-20.00, teren przy Hali Stulecia, wstęp bezpłątny

W jednym miejscu będzie można spróbować kuchni z kilku lub kilkunastu tzw. Food Trucków czyli samochodów przebudowanych na punkty serwujące jedzenie uliczne, a także specjalnie wyselekcjonowanych bistro-restauracji prezentujących kuchnię sezonową, świeżą – kuchnię z prawdziwą pasją.

 

Fitness na Pergoli

Fitness na Pergoli

Pergola przy Hali Stulecia, godz. 12:00, wstęp wolny

W sobotę odbędzie się kolejne wydarzenie sportowe w ramach projektu „Fitness na Pergoli”. Stretching, latino solo i party dance, a wszystko przygotowane specjalnie dla wrocławian – dużych i małych! Zajęcia poprowadzą trenerzy z Sieci Szkół Tańca ESENS.

„Fitness na Pergoli” jest elementem cyklu weekendowych imprez „Lato na Pergoli”, dzięki którym przetrwanie lata w mieście okaże się łatwiejsze i przyjemniejsze, niż myślicie.

 

Sportowa Wyspa : bule, football amerykański, wpinaczka, łucznictwo, przeciąganie liny

Sportowa Wyspa : bule, football amerykański, wpinaczka, łucznictwo, przeciąganie liny

sobota-niedziela, godz. 15.00-20.00, wyspa Piaskowa, wstęp bezpłatny

Dla chętnych także: wspinaczka, przeciąganie liny oraz łucznictwo. Udostępnione są także stoiska do gry w badmintona oraz boisko do siatkówki plażowej.

Dodatkowo wyspę odwiedzi dyplomowany fizjoterapeuta, Pan Kręgosłup. Na jego stanowisku wrocławianie będą mogli skorzystać z porad oraz różnego rodzaju masaży.

W niedzielę: gra w bule, nordic walking, frisbee ultimate to tylko kilka z atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Wymagany sportowy strój, pozytywne nastawienie i dużo energii! Tego dnia gościć będzie także instruktor nordic walking, który wszystkim chętnym udzieli instruktażu na temat nordic walking oraz porad dotyczących treningu ogólnorozwojowego. Na chętnych czekać będą także łuki, stanowiska do badmintona oraz boisko przeznaczone do gry w siatkówkę plażową.

 

Bebzacze na Kafe Plaży

Bebzacze na Kafe Plaży

godz. 20.00-.00.00, Kafa Plaża przy moście Grunwaldzkim, wstęp wolny
Yoo massive! Bebzacze, Street Bazaar, Drukarnia DynaPrint.pl oraz Kafe Plaża zapraszają na wakacyjny bauns, chill na leżakach, zimną piankę, koncerty i wszystko co najlepsze co może wydarzyć się w sobotnie, sierpniowe popołudnie.

Podczas eventu odbędą się krótkie koncerty.

 

Letnie spotkania z muzyką i malarstwem

Letnie spotkania z muzyką i malarstwem

godz. 18.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp bezpłatny

Aleksandra Ferenc - recital fortepianowy
Michał Pieczka - wykład w przerwie koncertu

Program:
Joseph Haydn – Sonata As-dur Hob XVI /46, I część
Sergiusz Rachmaninoff – Sonata b-moll op. 35 nr. 2, I część
Przerwa
Karol Szymanowski – Preludia op. 1 nr:1, 2
Aleksander Scriabin – Sonata f-moll op. 6

Dzieła sztuki omawiane podczas przerwy:
Henryk Szczygliński, „Galary na Wiśle pod Tyńcem”, ok. 1904
Roman Bratkowski, „Chochoły”, 1911

 

V Światowy Festiwal Kontrabasowy

V Światowy Festiwal Kontrabasowy

godz. 18.00, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1

Formuła Światowego Festiwalu Kontrabasowego jest projektem unikalnym w skali światowej. Polega na ukazaniu największego i "niezdarnego" instrumentu smyczkowego w niemal wszystkich gatunkach muzyki.
sobota
18:00 – Koncert inauguracyjny - Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1

niedziela
18:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1
Koncert “Od popularnej klasyki - do klasycznego popu”

Marek Romanowski – kontrabas
Hanna Holeksa – fortepian
Program: F. Proto – Sonata 1963

Adam Bogacki – kontrabas
Urszula Marciniec-Mazur - wiolonczela
Teresa Worońko – fortepian

Program:
G. Rossini – Duet na wiolonczelę i kontrabas,
G. Bottesini – Fantasie La Sonnambula,
N. Paganini – Wariacje „Mojżesz”

Miloslav Jelinek (Czechy) – kontrabas
Piotr Zimnik - kontrabas
Marcela Jelinkova (Czechy) – fortepian
Program: H. Eccles – Sonata a-moll,
J. Haydn – Koncert wiolonczelowy D- dur

BASSIONA AMOROSA – Międzynarodowy Zespół Kontrabasowy
Laureat „EUROPEAN QUARTET PRIZE“ 2003
Kierownictwo artystyczne: Klaus Trumpf (Niemcy)

Ljubinko Lazić (Serbia), Andrew Lee (Korea Płd.), Giorgi Makhoshvili (Gruzja)
Andrei Shynkevich (Białoruś), Jan Jirmasek (Czechy) - kontrabasy
Gabriel Hahn (Niemcy) – perkusja

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 18.00, wstęp wolny

W piątek na Otwartej Scenie będziemy bawić się przy dźwiękach metalu, rocka, punka i bluesa. Wystąpią dwa zespoły: Scarecrow oraz Rock Symptom.

W sobotę na Wyspie Słodowej usłyszymy mocne, metalowe utwory zespołu Savor The Moment oraz rockabilly w wykonaniu formacji 4 a.m.

W razie niepogody imprezy mogą być odwołane. Informacje na bieżąco na stronie www.wyspa.wroclaw.pl

 

NATU i Tymon Tymański zagrają w Starym Klasztorze

NATU i Tymon Tymański zagrają w Starym Klasztorze

godz. 19.0, klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1 (obok Galerii Dominikańskiej), bilety 20 zł

Na wspólnym koncercie wystąpią Natalia NATU Przybysz oraz Tymon & The Transistors.
Artyści zagrają autorskie sety ze swoimi zespołami, ale w ramach niespodzianki spodziewać się też możemy wspólnego występu Natu i Tymona. 


Forum Musicum 2014

Forum Musicum 2014

sobota, godz. 20.00, Ratusz, bilety 20/10 zł niedziela, godz. 20:00, Mleczarnia, wstęp wolny

sobota 16 sierpnia

Medieval banquet

Ad modum tubae – XIV-wieczna alta cappella

Les haulz et les bas

„Alta cappella” to głośna kapela dęta posiadająca w swoim składzie – oprócz głośnych instrumentów stroikowych i perkusyjnych busines – wczesne instrumenty blaszane w rodzaju trąbki. Muzyka, którą zagra znany zespół Les haulz et les bas, towarzyszyła średniowiecznym ucztom, wykonując tzw. entremets – muzyczne „przerywniki” podczas ważnych momentów uczty, a także przy wnoszeniu kolejnych potraw.

niedziela 17 sierpnia, godz. 20.00, Mleczarnia

The Perfect Gentleman’s Evening

Spontaniczny wieczór improwizacji przy winie – barokowa muzyka angielska. Marek Nahajowski, Paweł Iwaszkiewicz – flety podłużne, Mateusz Kowalski – viola da gamba

Wieczór przy winie i przekąskach z czasów XVIII-wiecznych dżentelmenów spędzających czas na muzykowaniu i słuchaniu zabawnych opowieści. Zabrzmią barokowe duety fletowe i muzyka na violę da gamba. Nie posiadający ściśle określonego programu koncert został pomyślany jako swobodna improwizacja,

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.00, wstęp bezpłatny

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej będzie nam towarzyszyć przez całe wakacje. Od sierpnia w trzy weekendowe wieczory: każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 21.00 będzie można rozłożyć swój koc i obejrzeć film.

 • 15 sierpnia "Śmietnisko"
 • 16 sierpnia "Siła kobiet"
 • 17 sierpnia "Doktryna szoku"

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów. W razie niepogody seanse mogą być odwołane, aktualne informacje na stronie internetowej.

 

Kino letnie na dachu Renomy, dziś \" data-mce-src=

Kino letnie na dachu Renomy, dziś "Czerwona Obsesja"

godz. 21.30, maksymalna liczba widzów podczas seansów to 350 osób, wstęp bezpłatny

DH Renoma zaprasza na letnie seanse pod gołym niebem. W każdą sierpniową sobotę, o godz. 21.30, na dachu Renomy rozpocznie się prawdziwa filmowa uczta. W przypadku niepogody seanse odbędą się w strefie restauracji, na III piętrze obiektu.

 • 2 sierpnia „Czerwona Obsesja”, o winie, ale nie tylko. Także, a może przede wszystkim – o różnicach kulturowych dzielących Azję i Europę.
 • 9 sierpnia "Co kryje coca-cola?"
 • 16 sierpnia "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa".
 • 23 sierpnia "Gorzki smak czekolady"
 • 30 sierpnia "Natura, kobiety i wino"

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 15 sierpnia – Katedra Demokracji
 • 16 sierpnia - Piękna i Bestia
 • 17 sierpnia - Mikro i Makrokosmos

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Rajd na orientację Izerska Wielka Wyrypa

Rajd na orientację Izerska Wielka Wyrypa

Lubań

Impreza, która łączy w sobie sportową rywalizację z zamiłowaniem do turystyki, jest organizowana w okolicach Lubania i mogą w niej wziąć udział zarówno biegacze jak i rowerzyści.

W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż pięć różnych tras – piechurzy mogą się sprawdzić na dystansie 20, 50 i 100 km, a rowerzyści na trasach o długości 150 lub 170 km.

Każdy z zawodników na starcie dostaje przygotowaną przez organizatorów mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem każdego z uczestników jest znalezienie wszystkich punktów i potwierdzenie swojej obecności na nich na specjalnych kartach. Osoby, które zrobią to w jak najkrótszym czasie, wygrywają rywalizację.

Zawody potrwają od 15 do 17 sierpnia.

 

Niedziela, 17 sierpnia 2014r.

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Od 15 do 17 sierpnia na Zamku Książ będzie dużo tajemnic, skarbów, opowieści o klątwach starych grobowców, a także o egipskich mumiach. Nie zbraknie również rekonstrukcji historycznych (o wejściu żołnierzy Korpusu Ekspedycyjnego armii Napoleona Bonaparte do Egiptu, a także rekonstrukcja codziennego życia oraz walki żołnierzy alianckich na froncie zachodnim w czasie I wojny światowej), pokazów militariów, filmów, a miłośnicy broni będą mieli okazję postrzelać z różnych rodzajów pistoletów i karabinów. Wszystko o festiwalu.

 

Henri de Toulouse-Lautrec - grafiki

Henri de Toulouse-Lautrec - grafiki

piątek-niedziela, Centrum Kultury "Zamek"

45 grafik Henri Toulouse Lautreca, na które składają się genialne plakaty artysty oraz prace powstałe w ramach cykli "Elles" i "Cyrk", można oglądać w galerii wrocławskiego Centrum Kultury "Zamek".

Wstęp: 8zł – normalny, 5zł - ulgowy (uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści), dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

Wystawa czynna codziennie w godz. 10.00-20.00 do 15 września

Galeria ZAMEK w Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków"

godz. 10.00-20.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, bilety od 15 zł

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Ostatnie wejście na wystawę o godzinie 19.15. Kasy biletowe czynne od godziny 9.45 do godziny 19.15. Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.

 

Zlot zabytkowych pojazdów

Zlot zabytkowych pojazdów

piątek (Wrocław), sobota-niedziela Zamek Topacz, Ślęza k/Wrocławia

15 sierpnia zabytkowe pojazdy pojawią się na ulicach Wrocławia

ok. godz. 14.30 - prezentacja automobili przy Operze Wrocławskiej
ok. godz. 16.00 - wyjazd z Opery Wrocławskiej w kierunku Rynku
ok. godz. 16.30 - prezentacja pojazdów na pl. Gołębim w Rynku połączona z plebiscytem na najpiękniejsze auto Zlotu
ok. godz. 18.30 - wyjazd z Rynku w kierunku Hali Stulecia przez Ostrów Tumski
ok. godz. 20.30 - prezentacja automobili przy Hali Stulecia na placu pod Iglicą
ok. godz. 22.00 - specjalny pokaz fontanny multimedialnej na Pergoli przy Hali Stulecia

16-17 sierpnia Zamek Topacz

W programie m.in. ekspozycja pojazdów z lat 1886-1980, wystawa poświęcona historii Rajdu Dakar, konkurs elegancji, w którym oceniane będą m.in. stylizacja i kostiumy załogi, pokazy: grup rekonstrukcyjnych i modeli zdalnie sterowanych (samochodów, samolotów i łodzi RC). Na najmłodszych czeka kącik zabaw MotoMalucha - zjeżdżalnie, zamki do skakania, malowanie twarzy czy smakołyki. Na miejscu można wypożyczyć łódki i kajaki oraz skorzystać z gastronomii.

 • sobota, godziny otwarcia: 10.00-20.00, niedziela godz. 10.00-18.00
 • bilety: 20 zł/ 10 zł – bilety ulgowe. Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

sobota, godz. 10.00-20.00, pod Halą Stulecia, niedziela, godz. 10.00-16.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

sobota

Pod Halą Stulecia powstaną dwie strefy: tradycyjna bazarowa oraz strefa relaksu i orzeźwienia. Bazarowy koszyk będzie można wypełnić rarytasami z różnych zakątków świata: Portugalii, Francji, Włoch, Grecji, Korei, Ukrainy. Nie zabraknie regionalnych i lokalnych przysmaków.

W strefa relaksu będą leżaki, ręcznie robione lemoniady, mrożone herbaty, cydr, warzywno-owocowe koktajle i zimne lane piwo, a do tego ukraińskie bliny, pizza z pieca opalanego drewnem, bycze burgery, a słodkiego finiszu dostarczą niezwykłe ciasta i tarty.

niedziela

17 sierpnia w Browarze Mieszczańskim ponownie dojdzie do kumulacji kulinarnych atrakcji. Bazar Smakoszy i Restaurant Day Wroclaw połączą swoje siły.

 

XI Spacery z Przewodnikiem

XI Spacery z Przewodnikiem

sobota-niedziela, godz. 10.00, wstęp wolny

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem.

 • sobota, godz. 10.00, zbiórka o godz. 10.00 obok kościoła św. Marii Magdaleny – ul. Szewska/Wita Stwosza Przedmieście Oławskie – tu rodził się wrocławski przemysł

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Oławska, pl. Dominikański, ul. Traugutta, pl. Zgody, ul. Na Grobli

Wycieczkę poprowadzą: Jerzy Domowicz i Patryk Drygała

 • niedziela, zbiórka o godz. 10.00 obok kościoła św. Marii Magdaleny – Ślady i wpływy niderlandzkie we Wrocławiu
 • godz. 15.00, wycieczka po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Szlakiem pomników św. Jana Nepomucena – patrona chroniącego miasto od powodzi” (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Jadwiga Bałazińska; 2. Anna Oryńska

 

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

godz. 10.15-12.00, park J. Słowackiego (za Panorama Racławicką), wstęp wolny

W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 10.15 w parku Juliusza Słowackiego bezpłatne zajęcia jogi. Zaprasza na nie Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław.

Wystarczy przynieść matę lub koc i ubrać się w wygodny strój.Zajęcia pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli potrwają do godz. 12.00 i są skierowane zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i do początkujących

 

Poranki dla dzieci w Multikinie

Poranki dla dzieci w Multikinie

godz. 10.15, Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki

W sierpniu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.15 dzieci zobaczą „Miriam” i jej nietuzinkowe przygody.

O godz. 11.30 natomiast seanse dla dzieci powyżej 5 roku życia. Podczas pokazów o 11.30 dzieci zobaczą bohaterów swoich ulubionych bajek: „Happy Feet 2”, „Piłkarzyki rozrabiają”, „Piraci!”, „Skubani” oraz „Uniwersytet Potworny”.

 

Restaurant Day w Domu Edyty Stein

Restaurant Day w Domu Edyty Stein

godz. 12.00-18.00, ul. Nowowiejska 38, wstęp bezpłatny

Restaurant Day to międzynarodowe święto jednodniowych restauratorów. 17 sierpnia w  Domu Edyty Stein będzie można spróbować lokalnych produktów, poznać nietuzinkowe przepisy i wymienić kulinarne doświadczenia.

Do Domu Edyty Stein zapraszamy miłośników kuchni wegetariańskiej, mięsożerców i amatorów dobrych kaw – każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz uczty dla podniebienia, organizatorzy zapraszają na wydarzenia towarzyszące – set DJ i pokaz filmu Gdy kino zasiada do stołu.

W Domu Edyty Stein gotować będą: Recta Food&Living, Cafe Dygresja, Wege Wikt, Sezon Smaku, Inspirujące K'Uli'naria.

 

Skradzione bicykle wracają - akcja zawieszkowa

Skradzione bicykle wracają - akcja zawieszkowa

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa

Skradzione bicykle to projekt Stowarzyszenia Homini Assumus, które reaguje na nadmierną kradzież rowerów we Wrocławiu. Do każdą niedzielę sierpnia będą m.in. zbierane  kwestionariusze, znakowane rowery czy możliwość bezpłatnej naprawy drobnych usterek.

 

Wyspa Gier: gry quizowe

Wyspa Gier: gry quizowe

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny
W każdą niedzielę na Wyspie Słodowej wrocławianie mogą wypożyczyć dowolną grę planszową, a następnie zagrać w nią razem z rodziną lub przyjaciółmi. Co tydzień w ich ręce trafia 100 planszówek, a wśród nich gry: integracyjne, przygodowe, zręcznościowe, a także trudniejsze gry logiczne czy strategiczne. Nowością są także gry plenerowe. Udział w spotkaniach Wyspy Gier to świetna okazja, żeby zagrać w ulubione gry, a także poznać zupełnie nowe tytuły - zasady wszystkich gier tłumaczą uczestnikom kompetentni animatorzy.

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 15.00

Śpiewająca Wyspa to okazja dla wszystkich wrocławian, aby przyłączyć się do grupy śpiewających ludzi i wspólnie wykonać swoje ulubione utwory. Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń - bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie.

 

Wyspa Dzieci: rodzinne spotkanie z nauką

Wyspa Dzieci: rodzinne spotkanie z nauką

godz. 15.00-19.00, wstęp wolny

Wyspa Dzieci to nowy cykl spotkań przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. W każdą niedzielę można bezpłatnie wziąć udział w warsztatach artystycznych, twórczych zabawach na świeżym powietrzu, pokonać rodzinne tory przeszkód, poczytać i posłuchać bajek czy też skorzystać z porad specjalistów w zakresie poradnictwa rodzinnego. Tym razem czeka nas prawdziwe, naukowe show.

Harmonogram warsztatów

 • 15.30-16.30 - "Latające konstrukcje, czyli jak zbudować szybki samolot?"
 • 16.30-17.30 - "Tęczowa sfera – czy bańka mydlana stworzy dzieło sztuki?"
 • 18.00-19.00 - "Kuchenne laboratorium" Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w kuchennych eksperymentach, podczas których dowiedzą się, co robi sól w solniczce oraz dlaczego tłuszcz ma wielkie oka. Sprawdzą także, czy nos i język współpracują ze sobą i czy można odróżnić kryształki soli od cukru bez ich próbowania.

Stoiska/ wystawy/ pokazy

16.30-18.30 - Q-BOT, stoisko robotyki: sterowanie łazikiem marsjańskim, pokazy lotów quadrocoptera, wyścigi robotów.

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 15.00

Śpiewająca Wyspa to okazja dla wszystkich wrocławian, aby przyłączyć się do grupy śpiewających ludzi i wspólnie wykonać swoje ulubione utwory. Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń - bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie.

 

Sportowa Wyspa : bule, football amerykański, wpinaczka, łucznictwo, przeciąganie liny

Sportowa Wyspa : bule, football amerykański, wpinaczka, łucznictwo, przeciąganie liny

sobota-niedziela, godz. 15.00-20.00, wyspa Piaskowa, wstęp bezpłatny

Dla chętnych także: wspinaczka, przeciąganie liny oraz łucznictwo. Udostępnione są także stoiska do gry w badmintona oraz boisko do siatkówki plażowej.

Dodatkowo wyspę odwiedzi dyplomowany fizjoterapeuta, Pan Kręgosłup. Na jego stanowisku wrocławianie będą mogli skorzystać z porad oraz różnego rodzaju masaży.

W niedzielę: gra w bule, nordic walking, frisbee ultimate to tylko kilka z atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Wymagany sportowy strój, pozytywne nastawienie i dużo energii! Tego dnia gościć będzie także instruktor nordic walking, który wszystkim chętnym udzieli instruktażu na temat nordic walking oraz porad dotyczących treningu ogólnorozwojowego. Na chętnych czekać będą także łuki, stanowiska do badmintona oraz boisko przeznaczone do gry w siatkówkę plażową.

 

Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato - warsztaty śpiewu dla rodziców

Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato - warsztaty śpiewu dla rodziców

godz.15.30-16.30, Wyspa Słodowa

Okazja, aby przy wsparciu profesjonalnych muzyków nauczyć się kołysanek i piosenek dziecięcych. Warsztaty muzyczne odbędą się w dwóch turach o godz 15.30 oraz o godz. 16.00.

W ramach Wyspy Dzieci muzycy z Narodowego Forum Muzyki pojawią się na Wyspie Słodowej. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma potrzebne materiały - słowa i nuty, aby swobodnie móc przyłączyć się do śpiewania.

Termin: 
03.08.2014 (niedziela), 15.30
03.08.2014 (niedziela), 16.00

 

Mecz piłkarski Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków

Mecz piłkarski Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków

Stadion Wrocław, godz. 15:30

W niedzielę drużyna Śląska Wrocław zmierzy się z zespołem Cracovii Kraków w meczu 5. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Mecz rozpocznie się o godz. 15.30.

 

Klasyka na Wyspie Słodowej

Klasyka na Wyspie Słodowej

godz. 16:30, wstęp wolny

Ty razem posłuchamy klasycznych utworów jazzowych, ale z zupełnie nowych aranżacjach. 3 sierpnia na scenie Wyspy Słodowej zaprezentuje się duet Evening FM.

 

V Światowy Festiwal Kontrabasowy

V Światowy Festiwal Kontrabasowy

godz. 18.00, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1

Formuła Światowego Festiwalu Kontrabasowego jest projektem unikalnym w skali światowej. Polega na ukazaniu największego i "niezdarnego" instrumentu smyczkowego w niemal wszystkich gatunkach muzyki.
sobota
18:00 – Koncert inauguracyjny - Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1

niedziela
18:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1
Koncert “Od popularnej klasyki - do klasycznego popu”

Marek Romanowski – kontrabas
Hanna Holeksa – fortepian
Program: F. Proto – Sonata 1963

Adam Bogacki – kontrabas
Urszula Marciniec-Mazur - wiolonczela
Teresa Worońko – fortepian

Program:
G. Rossini – Duet na wiolonczelę i kontrabas,
G. Bottesini – Fantasie La Sonnambula,
N. Paganini – Wariacje „Mojżesz”

Miloslav Jelinek (Czechy) – kontrabas
Piotr Zimnik - kontrabas
Marcela Jelinkova (Czechy) – fortepian
Program: H. Eccles – Sonata a-moll,
J. Haydn – Koncert wiolonczelowy D- dur

BASSIONA AMOROSA – Międzynarodowy Zespół Kontrabasowy
Laureat „EUROPEAN QUARTET PRIZE“ 2003
Kierownictwo artystyczne: Klaus Trumpf (Niemcy)

Ljubinko Lazić (Serbia), Andrew Lee (Korea Płd.), Giorgi Makhoshvili (Gruzja)
Andrei Shynkevich (Białoruś), Jan Jirmasek (Czechy) - kontrabasy
Gabriel Hahn (Niemcy) – perkusja

 

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, Kościół Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, bilety: 15 zł, 20 zł

Dziś Piotr Rojek – organy

KRAKOWSKIE TRIO STROIKOWE w składzie: Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot

PROGRAM: Feliks Mendelssohn-Bartholdy I Sonata f-moll op. 65, nr 1, Felix Borowski   Sonata for Organ No. 1

 

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem \" data-mce-src=

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem "Małe Instrumenty"

godz. 19.00 ul. Włodkowica 5a, bilety 35/25 zł
Zespół Małe Instrumenty to bardzo unikalne zjawisko w naszej części Europy. Do tworzenia muzyki używa tylko i wyłącznie małych instrumentów - profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych, własnych konstrukcji grających i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. Obecnie Małe Instrumenty to: Paweł Romańczuk, Piotrek Łyszkiewicz, Tomasz Orszulak, Jędrzej Kuziela, Maciek Bączyk.

 

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, Kościół Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, bilety: 15 zł, 20 zł
Międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej Non Sola Scripta jest cyklem koncertów o jedynej i wyjątkowej formule programowej. W różnych formach i konfiguracjach pojawia się w nich idea improwizacji. Improwizacji wokalnych , instrumentalnych w muzykowaniu zbiorowym i oczywiście organowych.
 
Wykonawcy:
Jarosław Ciecierski-organy
Klaudiusz Baran - akordeon

 

Forum Musicum 2014

Forum Musicum 2014

sobota, godz. 20.00, Ratusz, bilety 20/10 zł niedziela, godz. 20:00, Mleczarnia, wstęp wolny

sobota 16 sierpnia

Medieval banquet

Ad modum tubae – XIV-wieczna alta cappella

Les haulz et les bas

„Alta cappella” to głośna kapela dęta posiadająca w swoim składzie – oprócz głośnych instrumentów stroikowych i perkusyjnych busines – wczesne instrumenty blaszane w rodzaju trąbki. Muzyka, którą zagra znany zespół Les haulz et les bas, towarzyszyła średniowiecznym ucztom, wykonując tzw. entremets – muzyczne „przerywniki” podczas ważnych momentów uczty, a także przy wnoszeniu kolejnych potraw.

niedziela 17 sierpnia, godz. 20.00, Mleczarnia

The Perfect Gentleman’s Evening

Spontaniczny wieczór improwizacji przy winie – barokowa muzyka angielska. Marek Nahajowski, Paweł Iwaszkiewicz – flety podłużne, Mateusz Kowalski – viola da gamba

Wieczór przy winie i przekąskach z czasów XVIII-wiecznych dżentelmenów spędzających czas na muzykowaniu i słuchaniu zabawnych opowieści. Zabrzmią barokowe duety fletowe i muzyka na violę da gamba. Nie posiadający ściśle określonego programu koncert został pomyślany jako swobodna improwizacja,

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.00, wstęp bezpłatny

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej będzie nam towarzyszyć przez całe wakacje. Od sierpnia w trzy weekendowe wieczory: każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 21.00 będzie można rozłożyć swój koc i obejrzeć film.

 • 15 sierpnia "Śmietnisko"
 • 16 sierpnia "Siła kobiet"
 • 17 sierpnia "Doktryna szoku"

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów. W razie niepogody seanse mogą być odwołane, aktualne informacje na stronie internetowej.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 15 sierpnia – Katedra Demokracji
 • 16 sierpnia - Piękna i Bestia
 • 17 sierpnia - Mikro i Makrokosmos

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Rajd na orientację Izerska Wielka Wyrypa

Rajd na orientację Izerska Wielka Wyrypa

Lubań

Impreza, która łączy w sobie sportową rywalizację z zamiłowaniem do turystyki, jest organizowana w okolicach Lubania i mogą w niej wziąć udział zarówno biegacze jak i rowerzyści.

W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż pięć różnych tras – piechurzy mogą się sprawdzić na dystansie 20, 50 i 100 km, a rowerzyści na trasach o długości 150 lub 170 km.

Każdy z zawodników na starcie dostaje przygotowaną przez organizatorów mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem każdego z uczestników jest znalezienie wszystkich punktów i potwierdzenie swojej obecności na nich na specjalnych kartach. Osoby, które zrobią to w jak najkrótszym czasie, wygrywają rywalizację.

Zawody potrwają od 15 do 17 sierpnia.

 

W okolicach Wrocławia

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na Zamku Książ

Od 15 do 17 sierpnia na Zamku Książ będzie dużo tajemnic, skarbów, opowieści o klątwach starych grobowców, a także o egipskich mumiach. Nie zbraknie również rekonstrukcji historycznych (o wejściu żołnierzy Korpusu Ekspedycyjnego armii Napoleona Bonaparte do Egiptu, a także rekonstrukcja codziennego życia oraz walki żołnierzy alianckich na froncie zachodnim w czasie I wojny światowej), pokazów militariów, filmów, a miłośnicy broni będą mieli okazję postrzelać z różnych rodzajów pistoletów i karabinów. Wszystko o festiwalu.

 

Dożynki gminne w Ogrodnicy

piątek, Ogrodnica

Tegoroczne dożynki w gminie Środa Śląska odbędą się w Ogrodnicy, 15 sierpnia. Do udziału zaproszono gości z regionalnych ośrodków rolnictwa i innych instytucji. Tradycyjnie odbędzie się misterium chleba. W programie znajdzie się występ kapeli Dolnoślązacy z Ciechowa, a wieczorem odbędzie się nocna gala "25 lat Disco Polo w Polsce".

 

Dni Twierdzy Kłodzkiej 2014

Dni Twierdzy Kłodzkiej 2014

piątek-niedziela, Kłodzko

Huk armat i wystrzały z muszkietów od dziewięciu lat towarzyszą największej bitwie rozgrywanej na przedpolach kłodzkiej twierdzy. Setki rekonstruktorów historycznych regimentów przyjdą z wielu stron Polski, Czech i Niemiec, aby 16 sierpnia stoczyć bój o kłodzką fortyfikację. Nie zabraknie też mnóstwa innych wydarzeń podczas IX Dni Twierdzy Kłodzkiej.

W programie m.in. konkurs piw domowych (piątek), jarmark forteczny (piątek-niedziela), targ staroci (sobota-niedziela), bitwa o twierdzę (sobota, godz. 12.00). Program imprezy dzień po dniu.

 

V Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych

V Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych

piątek-niedziela, Oleśnica

W oleśnickich parkach i skwerkach będzie można zobaczyć grupy teatralne z Polski, Czech i Niemiec.

piątek, 15 sierpnia 

– Divadlo Petrpaslikovo z Nymburka – "Księga prawieku": warsztaty – godz. 10.00-12.00, spektakl – godz. 18.00, park przy ul. Daszyńskiego

sobota, 16 sierpnia 

– Teatr Jeszcze Mniejszy z Warszawy "Przygody Baranka – Urwipołcia": warsztaty – godz. 10.00-12.00, spektakl – godz. 18.00, Rynek

niedziela, 17 sierpnia

– Teatr Akademia Wyobraźni z Wrocławia "Królowa nocy" – wielkie widowisko plenerowe na motywach "Królowej Śniegu" H.Ch. Andersena, godz. 18.00. Amfiteatr nad stawami

 

Targi produktu regionalnego i rękodzieła

Targi produktu regionalnego i rękodzieła

sobota, Ząbkowice Śląskie, godz. 10.00

Kiermasz rękodzieła i regionalnych kulinariów oraz stoiska z ekologiczną i zdrową żywnością, to tylko niektóre atrakcje „Targów produktu regionalnego i rękodzieła”, które 16 sierpnia odbędzie się w Ząbkowicach Śląskich. 
  
Będzie to już czwarta i zarazem ostatnia w tym roku edycja targów. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 14.00.

 

Festiwal Lata w Miękini 2014

Festiwal Lata w Miękini 2014

sobota-niedziela, Miękinia

Festiwal Lata w Miękini to jedna z największych imprez na terenie województwa dolnośląskiego. W tym roku w programie wydarzenia znajdą się m.in. występ zespołu Budka Suflera, Piotra Szczepaniaka i grupy Weekend. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 

XVII Wjazd Kolarski i I Bieg Górski

XVII Wjazd Kolarski i I Bieg Górski

Kowary, godz. 10:00

W piątek w Kowarach już po raz siedemnasty rywalizować będą kolarze, którzy zmierzą się z morderczym wzniesieniem na trasie szosowej i górskiej na Okraj. Po raz pierwszy na starcie staną również biegacze, którzy będą mieli do pokonania trasę o długości blisko 11 km.

Tradycyjnie przy okazji zawodów zostanie odsłonięta kolejna tablica w kowarskiej "Galerii Gwiazd Kolarstwa Polskiego". W tym roku zaproszeni zostali reprezentanci Polski w kolarstwie szosowym podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 r. oaz Mieczysław Nowicki - dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, dwukrotny medalista mistrzostw świata w kolarstwie szosowym (Yvoir 1975, San Cristobal 1977).

 

IV Bieg do Pani Fatimskiej

IV Bieg do Pani Fatimskiej

Oleśnica, godz. 14:15

W piątek w Oleśnicy odbędzie się IV Bieg do Pani Fatimskiej. Mężczyźni będą  rywalizowali na dystansie 10 km, a kobiety na trasie o długości 5 km. Celem imprezy jest popularyzacja biegania oraz maszerowania z kijkami, jako najprostszej formy aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz integracja społeczności nowej parafii - kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

Bieg odbędzie się pod patronatem honorowym burmistrza Oleśnicy, starosty oleśnickiego i wójt Gminy Oleśnica. Bieg rozpocznie się o godz. 14.15 na pl. Fatimskim 1.

 

III Międzynarodowy Plener Artystyczny

III Międzynarodowy Plener Artystyczny

niedziela, Trzebnica, godz.16.00

W dniach 14-24 sierpnia w Trzebnicy odbędzie się III Międzynarodowy Plener Plastyczny. Swoje prace zaprezentuje czternastu artystów z Polski, Ukrainy i Niemiec. Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. obrazy w metalu, tkaniny artystyczne, biżuterię, grafikę i malarstwo. 
  
W niedzielę, 17 sierpnia, o godz. 16.00 i w czwartek, 21 sierpnia, o godz. 19.00 w "Kawiarni jadwiżańskiej" (Dom pielgrzyma) odbędą się spotkania z zaproszonymi artystami. Natomiast w niedzielę, 24 sierpnia, o godz. 15.30 podczas Festynu Parafialnego Bartłomiejki odbędzie się wernisaż poplenerowy. Będzie można wtedy nie tylko podziwiać, ale także zakupić prace artystów. 

 

X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

niedziela, Oleśnica, godz. 19.00

Od 2005 r. w niedzielne, wakacyjne wieczory w Bazylice Mniejszej w Oleśnicy odbywają się koncerty organowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. 17 sierpnia w programie znajdzie się koncert Józefa Serafina.

 

Rajd na orientację Izerska Wielka Wyrypa

Rajd na orientację Izerska Wielka Wyrypa

Lubań

Impreza, która łączy w sobie sportową rywalizację z zamiłowaniem do turystyki, jest organizowana w okolicach Lubania i mogą w niej wziąć udział zarówno biegacze jak i rowerzyści.

W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż pięć różnych tras – piechurzy mogą się sprawdzić na dystansie 20, 50 i 100 km, a rowerzyści na trasach o długości 150 lub 170 km.

Każdy z zawodników na starcie dostaje przygotowaną przez organizatorów mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem każdego z uczestników jest znalezienie wszystkich punktów i potwierdzenie swojej obecności na nich na specjalnych kartach. Osoby, które zrobią to w jak najkrótszym czasie, wygrywają rywalizację.

Zawody potrwają od 15 do 17 sierpnia.

 

Bieg „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”

Bieg „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”

Karpacz, godz. 9.00

W piątek w Karpaczu odbędzie się impreza sportowo-turystyczne „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”. Zabawa ma na celu popularyzację biegów górskich i aktynowej turystyki. Uczestnicy będą rywalizowali na trzech dystansach:

 • Mini – 17 km
 • Średni – 33 km
 • Ultra – 57 km

Atrakcje we Wrocławiu


Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Plaże we Wrocławiu

Plaże we Wrocławiu

Kafe Plaża, czyli 80 ton piachu w centrum miasta

Kafe Plaża znajduje się na Wybrzeżu Słowackiego, między mostem Grunwaldzkim a Centrum Sztuki Impart. Na miejscu rozstawione są leżaki, stoliki, parasole, można kupić zimne napoje i piwo. W weekendy, bądź gdy są chętni odpalany jest również grill.

W soboty odbywają się tam zazwyczaj imprezy tematyczne z muzyką serwowaną przez Djów.

Godziny otwarcia: niedziela: 10:00 - 00:00

Plaża przy KFC na Dworcu Głównym PKP. Każdy znajdzie coś dla siebie - będzie można cieszyć się słońcem na kolorowych leżakach lub odpocząć w cieniu dużych parasoli. Godziny otwarcia: 13.00 – 21.00.

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerskie

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerski

W tym roku czekają nas jednak pewne zmiany. W związku z prowadzoną przez RZGW Modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego, nie wszystkie przystanie i wypożyczalnie sprzętów wodnych będą czynne. Sprawdź godziny otwarcia i spływy organizowane na majówkę... więcej

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-19.00, ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).Zgłoś uwagę