4. Wrocław z lotu ptaka na zdjęciach z lat 60., 70. i 80. XX w.

Akademiki Kredka i Ołówek w budowie i nowe bloki na Kozanowie w latach 80. XX wieku, Ossolineum i Ostrów Tumski z lat 70. oraz plac Solny z lat 60. Dziennikarz i fotoreporter Tadeusz Drankowski robił niesamowite zdjęcia miasta z lotu ptaka. Zobacz galerię ze zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wrocław na zdjęciach Tadeusza Drankowskiego

Zdjęcia miasta z lotu ptaka można zobaczyć m.in. w albumie Tadeusza Drankowskiego i architekta prof. Olgierda Czernera, wydanym przez Ossolineum.

Tadeusz Drankowski był dziennikarzem i fotoreporterem. Urodził się 1 lutego 1927 roku w Szlatynie na Lubelszczyźnie, zmarł 31 marca 1991 roku we Wrocławiu. Przez wiele lat, po zakończeniu II wojny światowej – jako dziennikarz i fotoreporter – był związany z naszym miastem. Od lat 50. XX w. pracował w dzienniku „Słowo Polskie”. Od 1962 r. współpracował z Działem Dokumentacji Życia Społecznego Ossolineum.

Był autorem cykli dokumentujących architekturę Wrocławia, dolnośląskie zamki i pałace oraz spektakle z wrocławskich scen. Jego zdjęcia były pokazywane na wielu wystawach.

Zobacz Wrocław z lotu ptaka!

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu.