wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

Trasa rowerowa z chodnikiem między ul. Strzegomską a ul. Robotniczą na ukończeniu

Trasa rowerowa i chodnik są już prawie gotowe fot. Paweł Szeremeta/www.wroclaw.pl
Trasa rowerowa i chodnik są już prawie gotowe

Dobra wiadomość dla spacerowiczów i rowerzystów. Budowane od lutego ścieżka rowerowa i chodnik pomiędzy ul. Strzegomską a ul. Robotniczą są już prawie gotowe. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddane 125 metrów nowej trasy. Prace mają się zakończyć do końca czerwca br.

Ul. Strzegomska i ul. Robotnicza z łącznikiem pomiędzy trasami rowerowymi

Przez ostatnie tygodnie roboty skupiały się wokół budowy chodnika i drogi rowerowej. Trasa biegnie wzdłuż nasypu kolejowego pomiędzy ul. Strzegomską a ul. Robotniczą, tuż przy ogrodzeniu firmy Cermag.

W ramach inwestycji przewidziano montaż obiektów małej architektury wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych.

Trwa właśnie ostatni etap inwestycji, w ciągu najbliższych dwóch tygodni zakończymy wszystkie roboty drogowo - sieciowe i rozpoczniemy czynności odbiorowe
Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Na trasie rowerowej jest już ułożona masa bitumiczna, na chodniku zakończono montaż płyt betonowych oraz mieszanki mineralnej wodoprzepuszczalnej w strefie ochrony drzew, zamontowano również słupy oświetleniowe o wysokości 7 metrów.

Będzie więcej roślin, lecz dopiero jesienią

Nowy fragment zielonej pieszo-rowerowej obwodnicy zostanie odpowiednio oświetlony, a 14 dębów błotnych oraz 774 krzewy i byliny uzupełnią istniejącą na tym odcinku roślinność. Oprócz tego mieszkańcy mogą spodziewać się nowych ławek i koszy na śmieci.

Obszar jest dość mocno zadrzewiony, w przeważającej części jest to starodrzew. Na całym odcinku rośnie 12 gatunków drzew: dąb szypułkowy, bożodrzew, jesion, robinia, klon zwyczajny i tawuła. Inwestycja zgodnie z zaleceniami Zarządu Zieleni Miejskiej przewiduje dodatkowe nasadzenia
Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Ze względu na trudną dostępność sadzonek zaprojektowanych drzew, nasadzenia odbędą się najprawdopodobniej dopiero jesienią. – Rośliny przeznaczone do rozmnożenia muszą spełniać określone wymogi jakościowe a właśnie kończy się czas na wiosenną turę nasadzeń – wyjaśnia Ewa Mazur.

Zadanie realizowane jest ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, jest to projekt nr 7 z edycji programu z 2018 roku. Wykonawcą jest firma MIWRO z siedzibą w Bykowie. Koszt inwestycji wynosi prawie 500 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji przypada na czerwiec 2022 roku.