wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Odwiedź Nadodrze

Industrialna dzielnica miasta, gdzie rzemieślnik sąsiaduje z designerem.

Reklama

Wrocławskie Nadodrze to obszar, z którym czas obszedł się nadzwyczaj łagodnie. Tę północną dzielnicę Wrocławia, położoną na Przedmieściu Odrzańskim, ominęły poważniejsze zniszczenia w trakcie wojny. Do dziś udało się tu zachować niepowtarzalny charakter architektoniczny śródmieścia. Spacerując brukowanymi ulicami Nadodrza, zwracamy uwagę na piękną zabudowę: XIX i XX-wieczne kamienice, skwery zieleni, szyldy rzemieślniczych sklepów. Momentami można odnieść wręcz wrażenie, że świat, nad którym góruje wysoki komin wrocławskiej elektrociepłowni, został tu w przedziwny, magiczny sposób wyjęty z biegu czasu i postawiony poza jego nawiasem – jakby zatrzymany w migawce aparatu. Niebo pozbawione barwy sepii przypomina, że tak nie jest.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, na których przedstawione jest Nadodrze w obiektywie Tomka Walkowa. A na własną wybrawę polecamy zabrać MAPĘ ARTYSTYCZNEGO NADODRZA (kliknij)

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama