wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Odwiedź Nadodrze

Industrialna dzielnica miasta, gdzie rzemieślnik sąsiaduje z designerem.

Reklama

Wrocławskie Nadodrze to obszar, z którym czas obszedł się nadzwyczaj łagodnie. Tę północną dzielnicę Wrocławia, położoną na Przedmieściu Odrzańskim, ominęły poważniejsze zniszczenia w trakcie wojny. Do dziś udało się tu zachować niepowtarzalny charakter architektoniczny śródmieścia. Spacerując brukowanymi ulicami Nadodrza, zwracamy uwagę na piękną zabudowę: XIX i XX-wieczne kamienice, skwery zieleni, szyldy rzemieślniczych sklepów. Momentami można odnieść wręcz wrażenie, że świat, nad którym góruje wysoki komin wrocławskiej elektrociepłowni, został tu w przedziwny, magiczny sposób wyjęty z biegu czasu i postawiony poza jego nawiasem – jakby zatrzymany w migawce aparatu. Niebo pozbawione barwy sepii przypomina, że tak nie jest.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, na których przedstawione jest Nadodrze w obiektywie Tomka Walkowa. A na własną wybrawę polecamy zabrać MAPĘ ARTYSTYCZNEGO NADODRZA (kliknij)

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl