Django Girls - dziewczyny na komputery

Kobiety zajmujące się programowaniem nadal są w mniejszości, jednak są i mają się coraz lepiej. Dziewczyny z Django Girls postanowiły zarazić innych swoją pasją do kodowania i zapraszają na bezpłatne warsztaty.


Bezpłatne warsztaty odbędą się 11 lipca we Wrocławiu, ale by wziąć udział należy się zarejestrować do końca maja. Więcej na stronie – tutaj.

Plan warsztatów obejmuje stworzenie strony internetowej oraz poznanie podstaw języka programowania Python i środowiska Django. Uczestniczki poznają historię internetu, rozszyfrują takie skróty jak HTML czy CSS, oraz dowiedzą się dlaczego strony internetowe nie powinny być serwowane z naszych domowych komputerów. Organizatorzy przekonują, że to proste: jednodniowe, bezpłatne warsztaty skierowane są do osób początkujących i dadzą im możliwość pierwszego kontaktu z programowaniem. Uczestnicy nie muszą posiadać żadnej wiedzy, jedynie własny komputer. Powinni też znać język angielski na tyle, aby móc przejść krótkie wprowadzenie. Reszta wiedzy będzie przekazywana po polsku. Każda 3-osobowa grupa znajdzie się pod opieką jednej mentorki lub mentora, którzy zadbają o odpowiedni rytm pracy i komfortową atmosferę.

Zajęcia są przeznaczone dla kobiet, które z programowaniem nie miały jeszcze do czynienia. Pierwszą edycję, która odbyła się w Berlinie w lipcu 2014 roku, zorganizowały dwie Polki: Ola Sitarska i Ola Sendecka. Formuła spodobała się tak bardzo, że stała się dla kobiet na całym świecie inspiracją do kolejnych warsztatów o tej samej tematyce. W Polsce o Django Girls było już głośno w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Pierwsza wrocławska edycja miała miejsce w styczniu 2015 roku, a kolejna zaplanowana jest już na 11 lipca.

W piątkowy wieczór, 10 lipca, dzień poprzedzający warsztaty, Django Girls zaproszą wszystkie uczestniczki na wspólne instalowanie niezbędnego oprogramowania oraz integrację. Właściwa część programu rozpocznie się w sobotni poranek wspólnym śniadaniem. Sponsorzy zadbają również o lunch i słodkie co nieco, aby uczestniczki nie opadły z sił!

Szczegóły dotyczące warsztatów można znaleźć na stronie - tutaj.Zgłoś uwagę