Zdolne dzieci z SP nr 63 wizytówką Wrocławia na świecie

Dzieci z SP nr 63, które tworzą dwie drużyny: Smart Kids oraz DI – Miśki, dzięki wygranej w swoich kategoriach na IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu  uzyskały przepustkę na Światowe oraz Azjatyckie Finały Olimpiady Twórczego Rozwiązywania Problemów – Destination Imagination. Pierwsze zmagania – za mniej niż miesiąc w Knoxville, drugie w grudniu w Pekinie. Dzieciaki muszą zebrać dużo pieniędzy na wyjazd. 

  • DI-Miśki

    DI-Miśki z SP nr 63 – w grudniu powalczą na olimpiadzie kreatywności w Chinach, fot. SP 63


O Destination Imagination pisaliśmy więcej w związku z finałem ogólnopolskim, który po raz drugi został rozegrany we Wrocławiu. Tak się składa, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 63 od sześciu lat zajmują pierwsze miejsca na olimpiadzie DI w kraju, a to daje im bilet wjazdu na międzynarodowe finały do Stanów Zjednoczonych. Największe sukcesy święcili na Destination ImagiNation Global Finals podczas edycji 2014 i 2015, kiedy to dwukrotnie zajęli III miejsce w tzw. wyzwaniu teatralnym, zdobywając brązowe medale. Chyba żadnej innej drużynie DI nie udało się obronić wywalczonego tytułu rok po roku.

Już niedługo mają okazję powtórzyć – a my wierzymy, że poprawić – swój międzynarodowy wyczyn i mogą tego dokonać dwa zespoły kreatywnych uczniów z SP 63. To rezultat ich sukcesu sprzed niespełna miesiąca. Smart Kids zdobyła bowiem (ponownie) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności I miejsce oraz złoty medal w wyzwaniu teatralnym (kwalifikacja do finałów w Knoxville), a DI-Miśki zajęła II miejsce oraz zdobyła srebrny medal w wyzwaniu naukowym (co daje prawo do reprezentowania Polski podczas Destination Imagination Asian Finals).

Do pełni szczęścia tym sympatycznym dzieciakom brakuje jednego – odpowiednich środków, które pokryłyby niebagatelne koszty wyjazdu. W przypadku olimpiady w USA wynoszą one ok. 70 000 zł, „nieco” mniej potrzeba zaś dziś ekipie wyjeżdżającej do Chin – ok. 30 000 zł. Nie trzeba dodawać, że dla rodziców tych uczniów wydatkowanie takich sum to niemożliwe do pokonania obciążenie domowych budżetów. Dlatego i oni, i wspierająca swoich uczniów SP 63 liczą, że znajdą się we Wrocławiu ofiarodawcy, którzy nie zawahają się pomóc zdolnej i kreatywnej młodzieży, która przecież będzie reprezentować i nasze miasto, i kraj pod biało-czerwoną flagą. My widzimy tutaj duże pole do popisu, na przykład, dla znanych, innowacyjnych firm, które działają w naszym mieście...

Pomoc w zasadzie „na już” dotyczy najbardziej drużyny Smart Kids, która  zbiera pieniądze na realizację swoich marzeń także na stronie zrzutka.pl. Wszelkie informacje są również dostępne na profilu facebookowym.


Zgłoś uwagę