Daj głowę na Solnym – zmień fryzurę, by pomóc chorym

W niedzielę, 14 czerwca, o godz. 12.00 każdy, kto chce pomóc chorym na raka piersi kobietom, a przy okazji obciąć lub tylko skrócić włosy, może przyjść na pl. Solny.

  • daj glowe wroclaw 2015


Wizyta u fryzjera może być dobrym uczynkiem! I to na miarę Rekordu Guinnessa – podczas akcji „Daję głowę” ochotnicy będą mogli pomóc dotkniętym nowotworem, ścinając sobie włosy.

Akcja „Daję głowę” odbędzie się na pl. Solnym w niedzielę, 14 czerwca, od 12.00 do 20.00. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Zawsze Kobieta, która przeznaczy je na wsparcie psychologiczne, rehabilitację oraz badania piersi. Partnerzy akcji zobowiązali się do wpłaty pieniędzy za każdą osobę, która na scenie podda się ścięciu włosów. Włosy zostaną użyte do zrobienia peruk dla chorych kobiet.

Podczas gdy 30 fryzjerów będzie zmieniać fryzury ochotników, organizatorzy postarają się przekonać uczestników, że nie trzeba bać się raka i o tym, jak ważne jest wsparcie innych ludzi. Wydarzenie zgłoszono do Rekordu Guinnessa w liczbie osób publicznie obcinających włosy jednego dnia w ciągu 8 godzin.

Tak na pl. Solnym było w ubiegłym roku, fot. Tomasz Walków

Ambasadorami akcji są m.in. modelka Ilona Felicjańska, bokser Przemysław Saleta oraz muzyk Stanisław Sojka. To będzie druga edycja akcji. W zeszłym roku prawie 650 osób oddało swoje włosy. Zebrano ponad 100 kitek i warkoczy na peruki. Akcję wymyśliła Agnieszka Sawczyńska, właścicielka firmy Relatis, zajmującej się m.in. organizacją imprez, komunikacją i kreowaniem wizerunku oraz dbaniem o dobre relacje w biznesie. Impulsem do realizacji była choroba Elżbiety Wojdyły, przewodniczącej Stowarzyszenia Zawsze Kobieta.

Anna Malta

Zgłoś uwagę