Pani sędzia fotografuje. Wystawa prac Dagmary Dominik-Ogińskiej

Na co dzień nosi sędziowską togę, ale po godzinach, zamiast akt sprawy, chętniej studiuje krajobrazy i uwiecznia je na fotografiach. Do 31 sierpnia w Galerii Za szafą (ul. św. Marcina 4) obejrzymy „Pejzaże irrealne”, wystawę prac Dagmary Dominik-Ogińskiej. Wernisaż 31 lipca o godzinie 18.00.

  • dagmara dominik ogińska wystawa fotografia

    Praca z cyklu "Pejzaże irrealne"

  • dagmara dominik ogińska wystawa fotografia

    Praca z cyklu "Pejzaże irrealne"

  • dagmara dominik ogińska wystawa fotografia

    Praca z cyklu "Pejzaże irrealne"


Krajobraz zimowy z nagimi drzewami i śladami ptaków na śniegu, lato nad morzem z charakterystycznym dla słonecznych dni światłem, albo drzewa o rozłożystych koronach w kolorze indygo. Dagmara Dominik-Ogińska widzi świat we wszystkich jego barwach (uwzględniając powidoki) i swoje fotografie dopieszcza i cyzeluje. W cyklu nazwanym „Pejzaże irrealne” zrobiła zdjęcia na łonie przyrody wybierając miejsca i momenty, które szybko mogą przeminąć, zmienić się. Autorka naciska spust migawki w chwili, którą pragnie wyróżnić, choćby dlatego, że wiele zjawisk w przyrodzie umyka naszej uwadze, a to prawdziwe dzieła sztuki.

Wrażliwość fotograficzna, wyobraźnia, umiejętność kreowania nastroju w pracach Dagmary Dominik-Ogińskiej zaskoczą zwłaszcza tych, którzy odkryją, że autorka jest sędzią i na co dzień przewodniczy rozprawom. Odskocznią od bardzo konkretnej pracy jest równie precyzyjna działalność (bo obróbka zdjęć wymaga sporej konsekwencji i cierpliwości), choć dająca zdecydowanie więcej wolności, a przede wszystkim artystycznej swobody.   

Wystawę „Pejzaże irrealne” w Galerii Za szafą (ul. św. Marcina 4) do 31 sierpnia. Wernisaż w piątek 31 lipca o 18.00.

Zgłoś uwagę