„Czytanie na dywanie” Teatru Capitol i MBP teraz w sieci

Dobrej literatury nigdy dość, zwłaszcza w niebanalnych aktorskich interpretacjach. Teatr Muzyczny Capitol we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną wznawia projekt „Czytanie na dywanie”, który przed pandemią cieszył się ogromną popularnością. Jak zwykle we wtorek, ale o 11.00 i online (w mediach społecznościwych obydwu instytucji) pojawi się pierwszy odcinek, a posłuchamy, jak Konrad Imiela czyta fragment książki dla młodzieży „Szukając Alaski”.  


Czytanie na dywanie...niegdyś w Capitolu

Projekt ma piękną tradycję, bo w Teatrze Muzycznym Capitol jest realizowany od 2014 roku, najpierw w ramach cyklu „Cała Polska Czyta Dzieciom”, a potem, bo bardzo się spodobał, już jako stały punkt programu.

Co wtorek o 9.30 dzieci z przedszkoli albo klas szkoły podstawowej zasiadały, aby posłuchać, jak artyści Capitolu (aktorzy, tancerze) czytają wartościowe książki wybrane przez specjalistów z Filii 44 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Frekwencja dopisywała, a placówki czekały cierpliwie na swoją kolej odwiedzin w teatrze.

Pandemia zmieniła wszystko, ale nie cotygodniowe czytanie dla dzieci i młodzieży.

...teraz w sieci

Od wtorku 28 kwietnia (start o 11.00) cykl powraca w wersji online. W mediach społecznościowych Teatru Muzycznego Capitol i Miejskiej Biblioteki Publicznej przed południem znajdziemy pierwszy z filmików zarejestrowaną z jedną z gwiazd Capitolu, która przedstawi część wybranej książki. – Zaczynamy od bestsellerowej „Szukając Alaski” Johna Greena, której fragment przeczyta Konrad Imiela, a za tydzień Justyna Szafran z lekturą fantasy, czyli „Morzem atramentu i złota” Traci Chee – mówi Joanna Kiszkis z Teatru Muzycznego Capitol.

Każdy odcinek „Czytania na dywanie” w sieci (także na YouTube) będzie emitowany co wtorek o godzinie 11.00, potrwa 15 minut i będzie dostępny bezterminowo. Zgłoś uwagę