Cztery lokale w centrum do wynajęcia

Szansa dla sklepów z ubraniami i gastronomii

 • Lokale do wynajęcia

  Świdnicka 46 (fot. Miłosz Turowski)

 • Lokale do wynajęcia

  Szewska 35 (fot. Miłosz Turowski)

 • Lokale do wynajęcia

  Świdnicka 6a (fot. Urząd Miejski Wrocławia)

 • Lokale do wynajęcia

  Świdnicka 6a (fot. Urząd Miejski Wrocławia)


Okazuje się, że gdy jedni jadą na wakacyjne urlopy, drudzy mają szansę na rozwój biznesu. W wakacje rozpisano wiele przetargów na lokale usługowe. To szansa dla sklepów, a także kawiarni i restauracji.

Świdnicka 6a

Przy ul. Świdnickiej zwolnił się duży, dwupiętrowy lokal. Ma on powierzchnię 312 mkw. Prowadzą do niego dwa wejścia od strony podwórza oraz bezpośrednio z deptaku spacerowego. Do tej pory działał tu sklep z obuwiem.

– To duży, ładny lokal. Do niedawna funkcjonował tam jeszcze sklep. Nieruchomość ma duże możliwości aranżacji i jest w dobrym stanie technicznym. Chcemy, aby działał tam nadal sklep z ubraniami lub lokal gastronomiczny – mówi Małgorzata Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W lokalu nie będzie mogła powstać apteka, lumpeks, sklep spożywczy czy bank. Przetarg potrwa do 30 lipca. Oferty należy złożyć w Zarządzie Zasobu Komunalnego do 25 lipca. Cena wywoławcza najmu wyniesie 12 510 złotych miesięcznie.

Piłsudskiego 37-39

Ten średniej wielkości lokal przy ul. Piłsudskiego może się kojarzyć ze sklepem rybnym, który tam działał. Nieruchomość znajduje się przy ruchomej ulicy, jest dobrze skomunikowana z centrum.

– W tym lokalu na pewno nie będzie można prowadzić działalności gastronomicznej, bo po prostu nie ma tam do tego warunków. W nieruchomości będzie mógł powstać sklep produktami regionalnymi czy pamiątkami. Jednak jesteśmy otwarci na propozycje przedsiębiorców – mówi Małgorzata Golak.

Cena wywoławcza najmu wyniesie 1710 zł miesięcznie. Oferty można składać do 1 sierpnia w siedzibie ZZK.

Szewska 35

Po czapkach na ul. Szewskiej pozostał tylko szyld. Ten 27-metrowy lokal będzie można wynająć już za 820 zł miesięcznie. Nieruchomość ma wejście od strony uczęszczanego przez pieszych deptaku. Sąsiaduje z Uniwersytetem Wrocławskim.

– To mały lokal z długą tradycją. Stąd wziął się pomysł na kontynuację działalności artystyczno-rzemieślniczej. Chętnie widziane będą również inne ciekawe pomysły biznesowe. Przedsiębiorców może także zachęcić stosunkowo nieduży czynsz – wyjaśnia Katarzyna Chrobak-Eilmes z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W tym lokalu nie będzie można prowadzić działalności gastronomicznej, a także m.in. sklepów: spożywczego, monopolowego i z używaną odzieżą. Przetarg potrwa do 13 sierpnia.

Świdnicka 46

Pod Arkadami będzie można wynająć lokal. Przy ul. Świdnickiej 46 działalność zakończył sklep z używaną odzieżą. Lokal ma 161 mkw. i nie wymaga gruntownego remontu. Tu także może powstać sklep z odzieżą i dodatkami oraz butami. To oferta dla przedsiębiorców, którzy potrzebują większej powierzchni użytkowej. Oferty przetargowe można składać do 1 sierpnia w siedzibie Zarządu Zasobu Komunalnego przy ul. św. Elżbiety 3. Cena wywoławcza najmu wyniesie 4840 zł miesięcznie.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę