Czołowy piłkarz opuszcza Śląsk Wrocław

Jakub Łabojko, jeden z podstawowych piłkarzy Śląska, na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do włoskiej Brescii Calcio. Pomocnik związał się z nowym klubem trzyletnią umową.

  • Jakub Łabojko w akcji, Śląsk Wrocław

    Jakub Łabojko w akcji, fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)


Łabojko we Wrocławiu spędził dwa sezony, a wcześniej grał w Rakowie Częstochowa, w Ruchu Radzionków i w Piaście Gliwice. Jest zresztą wychowankiem tego ostatniego, ale mimo kilku sezonów w grupach młodzieżowych, nie zadebiutował w pierwszej drużynie. W barwach WKS-u rozegrał 59 spotkań, w których strzelił trzy gole.

– Podczas tych dwóch lat bywały lepsze i gorsze momenty, natomiast zawsze byliśmy jednością, tworzącą jedną wielką rodzinę Śląska Wrocław. Jestem dumny z tego, że mogłem być częścią tej drużyny. Życzę wam powodzenia w tym i kolejnych sezonach, bo Wrocław zasługuje na to by walczyć o najwyższe cele – mówi Jakub Łabojko.

Umowa 22-latka ze Śląskiem była ważna do końca obecnego sezonu. Środkowy pomocnik przechodzi do Włoch na zasadzie transferu definitywnego. Jego nowy klub w zeszłym sezonie spadł z Serie A i w rozgrywkach 2020/21 będzie walczył w niższej klasie rozgrywkowej o powrót do jednej z najsilniejszych lig na świecie.Zgłoś uwagę