„Czary na białym” nominowane do Książki Roku 2016

Polska Sekcja IBBY ogłosiła nominacje w konkursie Książka Roku 2016. Znalazła się wśród nich książka „Czary na białym” doceniona za ilustracje Marii Dek, wydana przez wrocławskie Wydawnictwo Warstwy.


Autorką książki jest Magdalena Mrozińska, a ilustracje wykonała Maria Dek. Ich wspólne „Czary na białym” to ciepła i poetycka opowieść o przyjaźni, inności, zabawie i marzeniach. Niezwykła wyobraźnia, talent pisarski i świetna kreska tworzą niezapomniany literacko-plastyczny świat, w którym dzieją się niesamowite historie.

„Fuj – Zuzka z obrzydzeniem wrzuca do zlewu kożuch z mleka. To żadne wydarzenie, raczej migawka z życia. Co innego, gdyby wiedziała, że podróż Kożucha przez kanalizacyjną dżunglę wcale nie wieszczy końca, ale jest początkiem przygody – bezkresnej jak Morze Białe okalające niewielką wyspę. Ile tajemnic może zmieścić się w zakamarkach jednej „rozwałkowanej kropki”, gdzieś na końcu białego świata? Razem z Kożuchem i jego osobliwymi przyjaciółmi wkraczamy do miejsca, o którym Zuzka nigdy się nie dowie. Poznajemy świat, którego mieszkańcy fruwają na dmuchawcowych parasolkach, wspólnie odkrywają podziemny las, czasem się boją i smucą, a przede wszystkim poznają smak przyjaźni. I Bzika. I wielkiego kolorowego Ptaka, rzecz jasna” – opisuje książeczkę wydawca.

Laureatów Książki Roku 2016 polskiej sekcji IBBY poznamy w połowie grudnia. Pozostałe nominacje znajdziecie tutaj

Zgłoś uwagę