„Czary na białym" - książka Wydawnictwa Warstwy

Wydawnictwo Warstwy wydało kolejną książkę dla dzieci. „Czary na białym”  napisała Magdalena Mrozińska, a ilustracje wykonała Maria Dek. Autorki zabierają czytelników niesamowitą podróż w świat wyobraźni, a wszytsko zaczyna się od wyrzuconego do zlewu kożucha z mleka.


Fuj – Zuzka z obrzydzeniem wrzuca do zlewu kożuch z mleka. To żadne wydarzenie, raczej migawka z życia. Co innego, gdyby wiedziała, że podróż Kożucha przez kanalizacyjną dżunglę wcale nie wieszczy końca, ale jest początkiem przygody – bezkresnej jak Morze Białe okalające niewielką wyspę. Ile tajemnic może zmieścić się w zakamarkach jednej „rozwałkowanej kropki”, gdzieś na końcu białego świata?
Razem z Kożuchem i jego osobliwymi przyjaciółmi wkraczamy do miejsca, o którym Zuzka nigdy się nie dowie. Poznajemy świat, którego mieszkańcy fruwają na dmuchawcowych parasolkach, wspólnie odkrywają podziemny las, czasem się boją i smucą, a przede wszystkim poznają smak przyjaźni. I Bzika. I wielkiego kolorowego Ptaka, rzecz jasna.
Książka Magdaleny Mrozińskiej i Marii Dek to ciepła i poetycka opowieść o przyjaźni, inności, zabawie i marzeniach. Niezwykła wyobraźnia, talent pisarski i świetna kreska tworzą niezapomniany literacko-plastyczny świat, w którym dzieją się niesamowite historie.

„Czary na białym” Magdalena Mrozińska, Maria Dek, Wydawnictwo Warstwy 2016.

Zgłoś uwagę