„Czarodziejska góra" w DCF-ie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 11 grudnia do godz. 11


Mamy dla was 2 podwójne zaproszenia na premierowy film "Czarodziejska góra" do wykorzystania do 17 grudnia do Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

"Czarodziejska Góra" to niezwykła opowieść o życiu Adama Jacka Winklera, którego historia mogłaby posłużyć za kanwę dla niejednego hollywoodzkiego filmu, a jest właściwie nieznana szerszej publiczności. Winkler wyemigrował z Polski w latach 60-tych, by żyć we Francji i tam szerzyć swoje antykomunistyczne poglądy w bardzo nietypowy sposób: organizując artystyczne happeningi, marsze homoseksualistów, wystawy obrazów. Na tle wcześniejszych i późniejszych działaczy polskiej opozycji był niezwykle wyrazistą i barwną postacią, niezwiązaną z żadnym ruchem politycznym. Wiódł skromne życie, a robienie kariery i chęć wzbogacenia się nigdy nie były jego celem. Wraz z narodzinami i rozwojem Solidarności Winkler zaczął wycofywać się ze spraw związanych z polską działalnością opozycyjną, nie widział tam dla siebie miejsca. Wszystko zmieniło się wraz z inwazją ZSRR na Afganistan, kiedy to jak sam mówił "narodził się na nowo". Chciał walczyć u boku Mudżahedinów przeciwko Sowietom i na tym rozdziale jego życia skupia się film Anci Damian.

Aby wygrać bilety trzeba do piątku 11 grudnia do godz. 11 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiedzieć na pytanie:

W którym roku ZSRR rozpoczęło inwazję na Afganistan?

Nagrodę wygra co piąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie.


Zgłoś uwagę