Czarnecki kupuje kolejny bank

Jego spółka chce przejąć Romanian International Bank


Romanian International Bank jest bankiem uniwersalnym, działającym w segmencie klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Bank obsługuje rachunki ponad 80 tysięcy klientów. Bank posiada 34 oddziały zlokalizowane w głównych miastach Rumunii.

- Rumunia to perspektywiczny rynek o dużym potencjale rozwoju sektora bankowego – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki wypowiedź Rafała Juszczaka, Prezesa Zarządu Getin Holding. - Jako Grupa dysponujemy wypróbowanym modelem biznesowym, który doskonale sprawdza się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Ten sukces chcemy powtórzyć również w Rumunii. Naszym celem jest budowa stabilnej instytucji finansowej tworzącej wartość dla akcjonariuszy – dodaje.

Sfinalizowanie umowy uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody rumuńskiego nadzoru finansowego.

To kolejny w krótkim czasie bank poza granicami Polski, który chce przejąć spółka kontrolowana przez Leszka Czarneckiego, najbogatszego wrocławianina i jednego z najzamożniejszych Polaków.

Niecały miesiąc temu, Getin Holding kupił drugi co do wielkości bank na Białorusi. O przejęciu Białoruskiego Banku Małego Biznesu czytaj tu.

Maciej Nowaczyk

Zgłoś uwagę