Cyrkowa rewolucja na Psim Polu [PROGRAM]

Ekwilibryści, slacklinerzy, żonglerzy, szczudlarze i rozmaici artyści nowocyrkowi, którzy nie znają pojęcia grawitacji, z Polski i zagranicy – opanują podwórkach, i nie tylko, Psiego Pola. Cyrkowego fachu będzie się też od nich można trochę nauczyć. CYRKOPOLE, podczas Święta Wrocławia, to atrakcja nadchodzącego weekendu.

  • cyrk

    Grupa Clap Clap Circo, źródło: es.clapclapcirco.com


Podczas tych cyrkowych popisów nie tylko zaproszeni do udziału artyści będą się popisywali swoimi umiejętnościami. Każdy mieszkaniec Psiego Pola – i nie tylko – może także zabłysnąć pomysłowością i jakością wykonania... kostiumu, w którym się zaprezentuje podczas minicyrkowej parady. Warto się wykazać, zwłaszcza że dla najbardziej kreatywnych przebierańców przewidziane są nagrody. Start kolorowego przemarszu 17 czerwca o godz. 12.00 spod CBK FAMA przy ul. Krzywoustego 286.

Program CYRKOPOLA sprawdzisz poniżej:

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

Eventy / Widowisko / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 16 czerwca 2017 do 18 czerwca 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Artyści na scenie i w plenerze

Występy podczas CYRKOPOLA zaplanowano tak, by widzowie mogli je oglądać zarówno na scenie – w CBK FAMA  – jak i w plenerze, gdzie udział w każdym wydarzeniu jest bezpłatny.

Spektakle w CBK FAMA

Kolektyw Kejos – „Miasto, którego nie było”, próba otwarta
16.06 / piątek / 19.00 / wstęp wolny / zapisy

Spektakl produkowany jest z okazji Jubileuszu Lublin700 przez Carnaval Sztukmistrzów i Stowarzyszenie Kejos The-At-Er przy współpracy z FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne i Festiwalem OFCA. Tytułowe miasto to miejsce częściowo wyobrażone. Przestrzeń spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejsce nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie prowadzącego z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, ale też do tworzenia życiodajnej, twórczej energii budującej przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Poprzez przywołanie historii fikcyjnych z lubelskich legend, jak i historycznych postaci, tworzy się wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.

„Miasto, którego nie było” łączy techniki sztuki cyrkowej i teatru oraz elementy pokrewnych dziedzin (taniec, teatr ruchu, teatr plastyczny).Spektaklowi towarzyszy muzyka inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim, a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego. W przedstawieniu bierze udział pięciu polskich aktorów, związanych z Kolektywem Kejos The-At-Er – artystów cyrkowych oraz muzycy grający na żywo.

Le G. Bistaki (FRANCJA), „The Baina Trampa Fritz Fallen”
17.06 / sobota / 19.00 / bilety / 15 zł (w przedsprzedaży do 15.06.2017), 25 zł 

Le G. Bistaki – rewelacyjna grupa cyrkowo-taneczno-teatralna z Francji, międzynarodowa gwiazda nowego cyrku. Występowali na całym świecie. Po raz kolejny zespół wykorzystuje przestrzeń publiczną do przedstawienia absurdalnej i onirycznej panoramy współczesnego społeczeństwa. Spektakl „The Baina Trampa Fritz Fallen” to czterej aktorzy ubrani w białe kostiumy, uzbrojeni w szufle do odśnieżania i ziarno kukurydzy w taneczno-muzycznym widowisku pełnym żartobliwych sytuacji.

Le G. Bistaki tworzą ekstrawaganckie spektakle na pograniczu teatru ruchu, tańca i nowego cyrku. Wykorzystują żonglerkę, pantomimę, techniki teatralne, technologie multimedialne oraz absurdalny, pastiszowy humor. Ich przedstawienia pełne są zjawiskowej choreografii i niezapomnianej muzyki.

Kolektyw Kejos, „Pitagoras 3D”, pokaz pracy
18.06 / niedziela / 19.00 / bilety 10 zł (w przedsprzedaży do 15.06.2017), 15 zł

Absurdalna, śmieszna, czasem tragiczna, samozwańcza profesor przeprowadza eksperymenty z dźwiękiem i obrazem oraz wywody naukowe oparte na tekstach starożytnych, współczesnych danych statystycznych i własnej wyobraźni. Często w pasji zwraca się do obecnych i wchodzi w bezpośrednią reakcję chemiczną na linii publiczność – aktorka.

Żonglerka, elementy akrobatyki i ciało w ruchu są narzędziami do mierzenia Świata i Kosmosu: dziwnego, ciemnego, powykręcanego jak spirala… (geo-metria). Myśli bohaterki wizualizowane są z pomocą geometrycznego video inspirowanego Keplerowskimi strukturami platońskich brył. Muzyka elektroniczna tworzona jest między innymi na żywo, na stole z 8 strunami (monochord). Całość wypełnia światło: mroczne i tajemnicze jak Kosmos.

Przedstawienia w plenerze (zobacz PROGRAM)

Pan Ząbek (Polska)
Pan Ząbek to niezwykle wszechstronny artysta. W jego repertuarze znajdują się zarówno spektakle dla dzieci, jak i dla dorosłych, przedstawienia uliczne i kameralne sceniczne. Zapewnia interaktywną rozrywkę na najwyższym poziomie. Jego profesjonalne show to nieskończona studnia potencjału iluzji, wyczynów kaskaderskich oraz wysublimowanego humoru.

Pan Ząbek o sobie:
„Showman, Iluzjonista, Cyrkowiec, Postać. Oto ja – Pan Ząbek. Narodziłem się spontanicznie w okolicach 2003 roku, jako alterego Marcina Połoniewicza. Matką mą Pasja do sztuk cyrkowych i sprawiania radości ludziom poprzez pokazy iluzjonistyczne czy pokazy magii, Ojcem Majstersztyk iluzji i grozy, okraszony nietuzinkowym humorem. Swój pierwszy pokaz iluzji zorganizowałem na klatce schodowej. Teraz jako iluzjonista pokazy iluzji wykonuje na wielu festiwalach.

Clap Clap Circo (Argentyna/Urugwaj)
Grupa powstała w roku 2008, tworzą ją Joaquin Caride z Argentyny oraz Irene Carrier z Urugwaju. Teatr występuje podczas różnych festiwali na całym świecie, między innymi w Meksyku, Gwatemali, Nikaragui, Argentynie, Brazylii, Włoszech, Belgii, Niemczech. W Polsce do tej pory gościli, m.in. na festiwalu Ofca czy na Carnavale Sztukmistrzów w Lublinie.

Uliczny show grupy Clap Clap Circo to wydarzenie, podczas którego zdarzyć się może wszystko. Żonglerka, klaunada, monocykl, hula hop – Joaquin oraz Irene łapią, czego się da, aby rozbawić swoją publiczność. Ich profesjonalizm, oryginalna, dopracowana estetyka kostiumów i spektakli, jak również ich charyzmatyczne osobowości porywają widzów na całym świecie. Dynamiczne zmiany kostiumów i rekwizytów, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja i budująca napięcie muzyka sprawiają, że każdy występ jest pełną atrakcji, barwną i ciekawą podróżą po świecie cyrku.

Frikart: Łukasz Witkowski (Polska)
Łukasz Witkowski – jeden z najbardziej utalentowanych żonglerów w Europie, animator z ponad 13-letnim doświadczeniem w sztuce teatralnej i cyrkowej. Na swoim koncie ma występy na scenach europejskich i poza Europą: w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Polsce oraz Emiratach Arabskich. Ukończył kurs pantomimy i ekwilibrystyki Szkoły Cyrkowej w Barcelonie. Wielokrotny uczestnik konwentów i festiwali żonglerskich m.in. w Monachium, Barcelonie, Karlsruhe, Carvin i Pradze. 

„Panie i Panowie, przywitajcie brawami Billa Bombadilla! Czy jesteście gotowi na wejście do magicznego świata żonglerki, akrobatyki, pantomimy i oryginalnych gagów? Tylko ostrożnie, bo to jazda bez trzymanki – Bill Bombadill sprawi, że będziecie pękać ze śmiechu, a potem przecierać oczy ze zdumienia”.Zgłoś uwagę