CYRKOPOLE po raz trzeci we Wrocławiu [PROGRAM]

Cyrk bez zwierząt – w imieniu zwierząt, sztuka cyrkowa jako spoiwo wielokulturowego miasta i akcja #zerowaste – to wszystko znajdziecie podczas 3. Cyrkowego Festiwalu Podwórkowego CYRKOPOLE. Wszystkie pokazy plenerowe są bezpłatne. Na spektakle sceniczne i warsztaty zamknięte dla profesjonalistów obowiązują bilety. Sprawdź, ile kosztują, i jaki jest program trzydniowego wydarzenia. 

  • cyrkopole

    Cyrkopole, poprzednia edycja, fot. P. Spigiel


Trzecie edycja CYRKOPOLA na wrocławskim Psim Polu będzie przeglądem sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej – wystąpią m.in. artyści z Polski, Czech i Węgier – charakteryzującej się najwyższym poziomem wykonawstwa, wykorzystującej wirtuozerskie techniki żonglerskie, akrobatyczne, aerialowe, a przy tym poruszającej istotne społecznie tematy, takie jak weganizm i przemoc wobec zwierząt.

Partnerami festiwalu w tym roku są: Fundacja Viva, Otwarte Klatki i Koalicja Cyrk bez zwierząt. Zobacz szczegółowy program.

3. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

3. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

Spektakl / Eventy / Piknik / Widowisko / W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 14 czerwca 2019 do 16 czerwca 2019

Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Zobacz
Parada Gliniada / Festiwal Cyrkopole

Parada Gliniada / Festiwal Cyrkopole

Termin 15 czerwca 2019 od 09:00 do 12:00

Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Zobacz
Mistrzowskie warsztaty żonglerskie i akrobatyczne podczas Festiwalu CYRKOPOLE

Mistrzowskie warsztaty żonglerskie i akrobatyczne podczas Festiwalu CYRKOPOLE

Termin od 15 czerwca 2019 10:00 do 16 czerwca 2019 18:00

Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Zobacz

Cyrkowcy wybierają Wrocław

Festiwal tradycyjnie gościć będzie artystów z różnych zakątków świata i Europy. Z Singapuru przyleci Jay Che, artysta specjalizujący się w żonglowaniu piłeczkami do ping-ponga, z Brazylii – magik Kayo, ale co równie ważne, podczas festiwalu zaprezentują się także obcokrajowcy, którzy wybrali Wrocław na swoje miejsce do życia i artystycznej pracy, współtworząc wielokulturową tkankę miasta.

Youri Grégoire (fot. powyżej J. Gadaj) przedstawi spektakl pt. „Kiedy widzisz księżyc”, przygotowany w ramach rezydencji nowocyrkowych w CBK FAMA. Motywem przewodnim monodramu jest oddziaływanie Księżyca na człowieka, nieodgadniony, metafizyczny urok Srebrnego Globu.

Youri Grégoire – Kiedy widzisz Księżyc / Festiwal Cyrkopole

Youri Grégoire – Kiedy widzisz Księżyc / Festiwal Cyrkopole

Termin 14 czerwca 2019 20:00

Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Zobacz

Z kolei hiszpański duet Luis i Nando, którego członkowie od dłuższego czasu mieszkają w Polsce (Fernando – 4 lata, Luis – 8 lat), zachwyci najwyższym poziomem trików diabolo.

Czeskie łowy

Czeska grupa Bratři v tricku zaprezentuje przewrotny nowocyrkowy spektakl Lov (Łowy), przedstawiający perypetie myśliwych wybierających się na polowanie.

Bratři v tricku – Lov / Czechy /  Festiwal Cyrkopole

Bratři v tricku – Lov / Czechy / Festiwal Cyrkopole

Termin 16 czerwca 2019 19:00

Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Zobacz

Razem z nimi widzowie zdobywają kolejne trofea, powiększając swoją kolekcję lisich i sarnich skór, a nawet biorą udział w myśliwskiej uczcie. Czy fakt, że w rolę odstrzeliwanych i przyrządzanych zwierząt wcielą się aktorki-akrobatki odbierze apetyt na ten iście królewski posiłek?

fot. P. Spigiel

Spektakl pełen jest autoironicznych odniesień i drwiny z narodowych czeskich przywar. Nie zabraknie niecodziennego poczucia humoru, z którego słyną nasi sąsiedzi. Kunszt aktorski i akrobatyczny zachwyci nawet najbardziej wymagającego widza – Lov operuje bowiem środkami wyrazu z pogranicza nowego cyrku, tańca i teatru ruchu. Widowisko bawi, zachwyca rozmachem, pozostawiając jednocześnie sporo przestrzeni do refleksji.

Na festiwalu zaprezentuje się też niekwestionowana gwiazda nowego cyrku na Węgrzech – grupa Firebirds i widowiskowy polski skład Kolektyw LŁ (fot. powyżej J. Borowski).

Wrocław nie marnuje

Organizatorzy CYRKOPOLA zdają sobie sprawę z tego, że organizacja wydarzeń łączy się z produkcją wielu elementów reklamowych – identyfikatorów, teczek itp. Często stają się one gadżetami jednorazowego użytku – trafiają do  szaf tuż po konferencji czy pokazie.

Zespół CBK FAMA proponuje prosty sposób recyklingowania smyczy festiwalowych. „Stare” smycze festiwalowe, konferencyjne i firmowe można przynosić do FAMY i Mediateki – organizatorzy dadzą im nowe życie podczas tegorocznej edycji CYRKOPOLA.

Zobaczcie, co działo się na festiwalu w ubiegłym roku.Zgłoś uwagę