Policja sprawdza czy pasażerowie MPK noszą maseczki

Wrocławska policja sprawdza czy pasażerowie w tramwajach i autobusach noszą maseczki zakrywające usta i nos. Kontrole wynikają z rozprzestrzeniającej się pandemii COVID-19. 

  • COVID-19. Policja kontroluje czy pasażerowie MPK noszą maseczki /fot. policja

    COVID-19. Policja kontroluje czy pasażerowie MPK noszą maseczki /fot. policja


MPK Wrocław razem z policją sprawdzają czy podróżni stosują się do rządowych wytycznych. W sierpniu zeszłego roku Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Infrastruktury opublikowały zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

COVID-19. Zasady w MPK

Zgodnie z przyjętymi zasadami pasażer ma obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego oraz zachowania bezpiecznego odstępu od innych podróżnych.

– Ponieważ nie wszyscy mieszkańcy, czują się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych, mundurowi stale prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną i miejsc, gdzie mogą gromadzić się większe grupy osób. Funkcjonariusze sprawdzają też przestrzeganie obowiązujących w galeriach handlowych, a także środkach komunikacji miejskiej – wyjaśnia mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Jeśli w kontroli pasażer nie będzie nosić maseczki to otrzyma od kontrolerów biletów jedną w prezencie. I zostanie upomniany przez policję.

Od początku pandemii COVID-19 oficjalnie stwierdzono w Polsce ponad 2 mln zakażeń. Zmarło ponad 48 tys. osób.  Zgłoś uwagę