Co grają w ROCKY

Koncerty do połowy listopada. Na koniec Limboski

 • Limboski

  Limboski

 • Orchard

  Orchard

 • The Cox

  The Cox

 • Dziadek Blues

  Dziadek Blues

 • Bluesgrand

  Bluesgrand


AETHERIS & CHARLES MOON – rock

CHARLES MOON – kapelę tworzy pięciu przyjaciół z dzieciństwa. Grupa istnieje od ponad roku, ale ma już na koncie występów, zarówno klubowych, jak i plenerowych. Na ich koncertach zawsze można liczyć na sporą frekwencję, ponieważ grupa jest naprawdę godna uwagi. Obecnie pracuje nad stworzeniem własnego, niepowtarzalnego stylu. Jest także w trakcie nagrywania albumu koncepcyjnego. Ich główną fascynacją zawsze będzie zespół Pink Floyd. Słuchają jednak chętnie także innych, jak: King Crimson, Deep Purple, The Doors.

AETHERIS - zespół powstał dwa lata temu z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Alka „Komucha” Tybińskiego. Po wielu wymianach członków zespołu i innych ekscesach uformował się obecny skład grupy. Zespół wykonuje muzykę klimatyczną, na pograniczu grunge’u i rocka.

Pub „ROCKY”, 25 października (piątek), godz. 21.00, wstęp wolny.


BLUESGRAND – blues/rock

To grupa kolegów, grających wcześniej w różnych składach i w różnych stylach muzycznych, którzy powracają do korzeni i pierwszych kontaktów z dźwiękami. Mając lata naporu i walki już za sobą, grają tylko dla przyjemności swojej i słuchaczy, własne kompozycje, jak i covery swoich ulubionych wykonawców (m.in. Hendrix, Nalepa). Bez ciśnienia, bez wirtuozerskich wyścigów, bez silenia się na komercyjną przebojowość. Zespół w składzie: Jerzy Baszkiewicz (guit., voc.); Jerzy Belczyk (guit.); Jacek Palmowski (guit., blues harp); Andrzej Wiejak (bass, voc.); Artur Mickiewicz dr.

Pub ROCKY, 26 października (sobota), godz. 21.00, wstęp wolny.


DZIADEK BLUES/BARTOSZ KARSKI acoustic blues/rock

Muzyki nie można pojąć, tak samo, jak nie można pojąć religii czy filozofii. Jednak można się w nią zagłębić. To właśnie robię, odkąd pamiętam. Właściwie wszystko, co chciałbym o sobie powiedzieć, mówią o mnie moje utwory. Komponuję nie za pomocą muzycznych schematów, ale pozwalam muzyce płynąć ze mnie i zapełnić różne koryta myśli. Pomagają mi w tym moje wierne harmonijki i gitary. Przygoda z muzyką to coś więcej niż gra i komponowanie. Bo muzyki nie wolno grać. Trzeba ją czuć. Dlatego właśnie Blues. Smutek i radość, gniew, strach, nienawiść, zazdrość, zdrada, ból – wszystko. Uczucia i czyny. Krzyk milionów dusz i głuchy skowyt psów.

Pub ROCKY, 2 listopada (sobota), godz. 21.00, wstęp wolny.


THE COX – rock

Zespół powstał w roku 2008. Po wielu mutacjach składu oraz eksperymentach w różnych gatunkach muzycznych śmiało określa się jako grupa wykonująca „rock z domieszką zimnej fali”. Ostatni rok zaowocował nagraniem płytki demo oraz licznymi koncertami w całej Polsce. Obecnej zespół nagrywa płytę długogrająca, której wydanie planuje na połowę roku 2014. Gra w składzie: Jacek Domański (gitara, wokal); Radek Kościelski (bas); Mateusz Jakimów (perkusja).

Pub ROCKY, 8 listopada (piątek) piątek, godz. 21.00, wstęp wolny.


ORCHARD – doom metal

Zespół powstał w 1998 r. w Świdnicy. W obecnym składzie gra od 2008 r. Od początku konsekwentnie stawia na tworzenie własnych, rozbudowanych i wielowątkowych kompozycji. Oprócz licznych demo z pierwszego okresu działalności ma na koncie dwie, wydane własnym sumptem, płyty. Muzyka zespołu nie ma ściśle określonych inspiracji na pewno jest w niej dużo melancholii i posępnych przestrzeni, mających doommetalowe korzenie, jednak całość zabarwiona jest progresywną różnorodnością i wyjątkową dbałością o formę.

Pub ROCKY, 15 listopada (piątek), godz. 21.00, wstęp 10 zł, co dziesiąty bilet premiowany jest darmową płytą zespołu.

 

LIMBOSKI

Perełka polskiej piosenki. Co roku zaskakują nowymi pomysłami. Najpierw płytą „Cafe Brumba” z knajpianymi balladami – w tym niezapomnianą „Piosenką dla mężatki”. Potem nagłym zwrotem w stronę estetyki lo-fi i bluesową „Tribute to Georgie Buck”. Nominowany do Fryderyków 2012. W międzyczasie olśniewający występ w znanym programie telewizyjnym z niezbyt telewizyjną piosenką „Czarny Otello”. W tym roku nagrali płytę w studiu Marcina Borsa, a 20 000zł na nagrania i produkcję zebrali na portalu polakpotrafi.pl! Płyta ukaże się w styczniu. Skład: Skład: Michał Augustyniak (gitary, wokal); Jacek Cichocki (klawisze, akordeon); Jacek Mazurkiewicz (kontrabas); Kuba Rutkowski (bębny).

Pub ROCKY, 16 listopada (sobota), godz. 21.00, wstęp 20-25 zł. Bilety do nabycia w pubie lub w sklepie ROCKY: http://www.ivarmusic.pl/

 

MaWi

fot. mat. prasoweZgłoś uwagę