Co będzie w dawnej zajezdni na Biskupinie? Dziś konsultacje

W dawnej zajezdni tramwajowej na Biskupinie powstanie Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych. We wtorek 22 marca studenci mogą przedstawić swoje pomysły na to, co powinno się znaleźć w halach przy ul. Tramwajowej.

  • Dawna zajezdnia na Biskupinie, fot. Janusz Krzeszowski

    Dawna zajezdnia na Biskupinie, fot. Janusz Krzeszowski


W ostatnie kursy z Dąbia tramwaje ruszyły wiosną 2014 roku, a latem ubiegłego roku władze miasta ogłosiły konkurs na zagospodarowanie zabytkowego obiektu u zbiegu ulic Tramwajowej i Olszewskiego. W założeniach podkreślano, że ma to być miejsce przydatne lokalnej społeczności, mieszkańcom Biskupina (starszym i młodszym, rodzinom), studentom – pod drugiej stronie znajdują się Teki, akademiki Politechniki Wrocławskiej, kilka tysięcy młodych ludzi mieszka na stacjach na Biskupinie.
Wybrano koncepcję złożoną przez Partnerstwo Zajezdni Dąbie, któremu lideruje Stowarzyszenie – Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA, ale tworzy je w sumie ponad dziesięć fundacji, klubów, stowarzyszeń, organizacji społecznych oraz Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy.

Plan zagospodarowania Dąbia nie jest zamknięty, ciągle trwają konsultacje m.in. z samorządami studentów. – Czekamy także na pomysły innych środowisk studenckich, na przykład kół naukowych, ale także osób indywidualnych – mówi Kamil Nawirski, szef Fundacji Manus.

Okazją do prezentacji pomysłów oraz oceny koncepcji przygotowanej przez Partnerstwo Zajezdni Dąbie będzie spotkanie zaplanowane na wtorek 22 marca o godz. 18 w pomieszczeniach Stowarzyszenia TRATWA przy ul. Legnickiej 65.

Zgłoś uwagę