Clarimania 2016. Festiwal dla wielbicieli klarnetu

Coś dla fanów ciepłego, szlachetnego brzmienia. Kto nie zna jeszcze Festiwalu Clarimania, warto zaległości nadrobić. Nie tylko dlatego, że koncerty są darmowe, przede wszystkim z powodu ich idei. Bo pomysłodawca imprezy, Jan Jakub Bokun – sam klarnecista – chce, by wyjątkowym instrumentem dętym drewnianym mieli szansę zachwycić się i melomani i ci, którzy filharmonię omijają szerokim łukiem.


Siódma edycja Clarimanii będzie bogatsza w wydarzenia niż ubiegłe, a to zasługa Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Do Wrocławia przyjedzie słynny francuski klarnecista Paul Meyer (zagra z kwartetem smyczkowym Meccorre), wystąpi Orkuestra Inter>CAMERATA zalożona przez Jana jakuba Bokuna, w której grają muzycy z Trójkąta Wyszehradzkiego. Ale w stolicy Dolnego Śląska pojawi się także klarnetowa reprezentacja z kraju kwitnącej wiśni. Shuhei Isobe, Yoshinobu Kamei, Masaharu Yamamoto, Seiki Shinohe oraz Anna Hashimoto to artyści, jakich usłyszymy 27 kwietnia podczas tzw. Dnia Japońskiego.

Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy Clarimania 2016

Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy Clarimania 2016

Klasyczna / Dla wszystkich / ESK / Muzyka
Termin od 26 kwietnia 2016 12:00 do 28 kwietnia 2016 19:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Ciekawostką dla melomanów jest fakt, że podczas inauguracji 26 kwietnia dźwięki muzyki popłyną w plenerze, czyli na dachu Hotelu Monopol. Posłuchamy tam Serenady na instrumenty dęte Antonina Dworzaka. Więcej atrakcji w ciągu dwóch dni festiwalu (26-28 kwietnia) to świetny repertuar klarnetowy, ale także przeznaczony na inne instrumenty dęte i artyści światowej klasy.

Wszystkich koncertów posłuchamy za darmo.

Zgłoś uwagę