Wspólne śpiewanie chórów ŚDM

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo intensywnie i radośnie dla Wrocławskiego Chóru Światowych Dni Młodzieży. Na zaproszenie Krakowskiego Chóru ŚDM, chórzyści zaśpiewają na wrocławskim Rynku, w Klinice Onkologicznej „Przylądek Nadziei” oraz w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej na Złotnikach.

  • Chór ŚDM

    Chór ŚDM


Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Maciej Kornalski, śpiewający w basach chórzysta Krakowskiego Chóru ŚDM, na co dzień mieszkający we Wrocławiu. Postanowił zaprosić członków obu chórów do wspólnej modlitwy, śpiewu i zabawy by – jak mówi – podzielić się radością
z innymi i zrobić kilka dobrych akcji ewangelizacyjnych.

W sobotę spotkanie rozpocznie wspólne zwiedzanie Wrocławia i integracja wszystkich chórzystów. O godzinie 14.00 w Klinice Onkologicznej „Przylądek Nadziei” zaśpiewają Hymn Światowych Dni Młodzieży dla małych pacjentów, ich rodzin i pracowników szpitala. Wieczorem ok. godziny 21.00, na wrocławskim Rynku śpiewają Hymn ŚDM. Do udziału w tym wydarzeniu zostały zaproszone także inne wrocławskie wspólnoty. W niedzielę członkowie obu ŚDM-owych chórów ubogacą swoim śpiewem mszę o godz. 12.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, przy ul. Wielkopolskiej.

Zgłoś uwagę